ח"כים נגד רכב השרד היוקרתי: "אי אפשר לשרת ציבור במאזדה?"

צדק חברתי: ח"כים מימין ומשמאל מביעים את מורת רוחם לאור העובדה כי עלות רכב ה-BMW שאמור לשמש את שרי הממשלה מגיעה לכ-400 אלף שקלים. "יש כאן עניין סימבולי שהוא אינו ראוי", אמרה יו"ר האופוזיציה יחימוביץ' שהביעה חשש כי ביטול המכרז יעלה למשלם המסים יותר

חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית יוצאים ביממה האחרונה נגד ההחלטה של מנהל הרכב במשרד האוצר לפיה, רכב מסוג BMW בשווי 400 אלף שקלים ישרת את שרי הממשלה. "אפשר לשרת את הציבור גם במאזדה", תהתה יו"ר האופוזיציה יחימוביץ'.

שר האוצר יובל שטייניץ' עצמו, הביע מורת רוח לאור הבחירה ברכב היוקרתי בימים של דרישה לצדק כלכלי וחברתי ואמר כי "ההחלטה משדרת מסר ציבורי בעייתי".

בראיון לערוץ החדשות באינטרנט התנגדה יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' למהלך הצפוי. "יש כאן עניין סימבולי מגונה ומביש שהוא בלתי ראוי", אמרה יחימוביץ והוסיפה: "אי אפשר לשרת את הציבור עם מאזדה?". עם זאת הדגישה יחימוביץ' כי ייתכן שעלות ביטול המכרז עלולה לעלות ביוקר לציבור משלמי המסים.

ח"כ יחימוביץ' הודיעה עם דבר מינויה ליו"ר האופוזיציה לפני כשלושה חודשים, כי היא כי היא מסרבת לקבל את רכב השרד המשוריין מסוג אאודי A-6 השמור לראש האופוזיציה במדינת ישראל. יחימוביץ' הגישה כבר אז כי בכוונתה להמשיך ולהשתמש במכונית ששירתה אותה כחברת כנסת מן המניין.

גם שרי ש"ס הביעו את התנגדותם הראשונית לנסיעה ברכב היוקרתי. ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד), הצהיר בדף הפייסבוק שלו כי צריך למצוא דרך לבטל את המרכז המדובר. "הכי נכון, מהיר ויעיל שכל השרים יצהירו שלא ייסעו ברכב", כתב שאמה הכהן.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת