הקרב ברכבת ישראל - ועד העובדים פוזר: "נעבור לארגון כוח לעובדים"

לאחר שהדיחו מתפקידה את יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי, החליטו בהסתדרות לפזר את כל חברי ועד עובדי רכבת ישראל. בתגובה מאיימים העובדים כי יעזבו את ההסתדרות ויעבירו את תמיכתם כארגון היציג ל"כוח לעובדים". מוקדם יותר שלחה גילה אדרעי מכתב לעובדים: "ננצח במאבקנו הצודק"

האם רכבת ישראל עומדת בפני טלטלה נוספת? לאחר שהדיחו את יו"ר הוועד גילה אדרעי ומספר ראשי אגפים, החליט היום יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות לפזר את כל חברי ועד עובדי הרכבת.

לא ידועה עדיין הסיבה לפיזורו של הוועד, אך מדובר בצעד דרמטי, שכן כעת מתפקדת הרכבת ללא ועד עובדים. בתגובה למהלך הודיע ועד עובדי הרכבת כי הוא מתכוון לפרוש מההסתדרות ולעבור לארגון "כוח לעובדים". יצוין כי לאחר השעייתה של אדרעי, יש צורך לקיים בחירות מסודרות לתפקידי הארגון.

לאחר שיו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן השעה אתמול מתפקידה בוועד העובדים את יו"ר ועד הרכבת גילה אדרעי, שלחה אדרעי מכתב לעובדי הרכבת.

"בשבועות האחרונים, נציגות העובדים פעלה לשימור מעמד הסכם ההבנות אשר הושג עם החברה לאחר מאבק קשה אשר בחזיתו עמדו עובדי החברה", כתבה אדרעי לעובדים. "מאז חתימתו, הסכם ההבנות מיושם חד-צדדית על ידי החברה. כך מופרות ההבנות בנושא מכרזים פנימיים והפסקת העסקת עובדים בחוזים אישיים, מוקמות חברות בנות, מיקור החוץ של התחזוקה קורם עור וגידים בקצב מואץ ועוד כהנה וכהנה".

"מאידך, אנו נדרשים לעמוד מהצד כאילו מאומה לא קורה ולהיכנס למו"מ ארוך ולא פשוט, ללא יישום מלא של התחייבויות החברה כלפי העובדים", מוסיפה אדרעי. "לאור חילוקי הדעות שהתגלו בינינו ובין יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בדבר העמידה וההקפדה על עיקרון ההדדיות בקיום ההסכם ובשמירה על אינטרס העובדים במו"מ, הוחלט על ידי יו"ר האגף לאיגוד מקצועי להשעות מספר חברי ועד וזאת פשוט כי היו שם להביע עמדתם".

בסוף המכתב פונה אדרעי לעובדים ואומרת: "אנו פונים אליכם היום על מנת להרגיע ולבקש מכם להמשיך ולהישמע לנציגי העובדים אשר בתפקיד ולהבטיח כי נעשה כל אשר ביכולתנו לשמור עליכם ועל האינטרסים שלכם. אנא אל תיגררו לשמועות ולוויכוחים, וכאלו קיימים כבר ויתגברו בימים הקרובים. האחדות מחייבת אותנו היום יותר מתמיד. המשיכו בעבודתכם הנאמנה, בשמירה על הבטיחות, רמת הדיוק, השירות ללקוחות החברה והקפידו לבצע פעילותכם על פי הנהלים. בטוחני כי עובדי החברה מלוכדים ומאוחדים יוכלו לשעת משבר זו וינצחו במאבקם הצודק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת