מקדונלד'ס לא תעסיק בני נוער יהודים בשבת

כ-800 נערים ונערות שעובדים בענקית המזון המהיר קיבלו באחרונה הודעה כי החברה לא תוכל להעסיקם ביום המנוחה. המשמעות: אלו לא יוכלו לקבל תוספת למשכורת. "מדובר בתקנה הנובעת מכפייה דתית ואנו ניאבק בה", נמסר מהחברה. אחד ממנהלי הסניפים: "התחלנו לעבוד על עצומה שתוגש למשרד התמ"ת ולבג"ץ במטרה לבטל את ההחלטה"

במקדונלד'ס זועמים: אפשרו להעסיק נערים בש (חדשות 2)

עבודתם של כ-800 בני נוער המועסקים במקדונלד'ס תופסק בסוף השבוע הקרוב, זאת בשל הגברת האכיפה של פקחי משרד התמ"ת בנוגע לאיסור העסקת בני נוער בשבת. במידה ופקחי התמ"ת יגלו שבני נוער מועסקים באחד מסניפי החברה בשבת, הם יהיו חשופים לתביעה בסך של 35 אלף שקלים.

במקדונלד'ס הבהירו כי הם אינם מתכוונים לסגור את הסניפים בהם מועסקים בני נוער במהלך השבת, אלא להעסיק עובדים שלא מהמגזר היהודי - העסקה שמותרת על פי חוק. בחברה מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי הם מתכוונים להיאבק בכל הכלים העומדים ברשותם על מנת לאפשר לנערים ולנערות שמעוניינים לעבוד בשבת ולהרוויח משכורת של 150% עבור כל שעת עבודה לעשות כן.

בחבקה תקפו בחריפות את החלטת משרד התמ"ת להגביר את האכיפה בנושא: "החוק שייכנס לתוקפו בשבת הקרובה, ייכנס למרות שאנו מנסים להיאבק בו במשך 17 שנים", סיפרו במקדונלד'ס, "אנחנו מתכוונים לפנות לבג"ץ במטרה לשנות את החוק. מדובר בתקנה מטעמי כפייה דתית שהיה אמור לעבור מהעולם".

עומרי, אחד ממנהלי הסניפים של מקדונלד'ס באזור המרכז, הביע גם הוא כעס על ההחלטה. "הנערים והנערות רוצים לעבוד בשבת. אנחנו כאן בסניף כבר התחלנו להחתים עובדים על עצומה שהם רוצים לעבוד ובנוסף שההורים מאשרים להם. ההחלטה מהווה מכה קשה לסניפים, כאשר השבוע יעבדו עובדים לא יהודים מאזור הצפון שיובאו לסניף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת