חולמים על דירה? שלמו 127 משכורות

משרד השיכון והבינוי חשף היום נתונים שלפיהם ישראלי ממוצע שירצה לרכוש דירה ייאלץ להיפרד מ-127 משכורות. חישובי המשרד מבוססים על נתוני השכר הממוצעים במשק ומחירי הדירות הממוצעים. שר השיכון אריאל אטיאס: "הגדלת היצע הקרקעות מביאה תוצאות, מורידה מחירים ומנצחת את הביקושים"

משרד השיכון חושף את נתוני הנדל"ן הקשים (חדשות 2)

חלום הדירה הולך ומתרחק: נתונים שמפרסם היום משרד השיכון והבינוי חושפים מציאות קשה, לפיה ישראלי המשתכר שכר ממוצע ייאלץ להיפרד מ-127 משכורות על מנת לרכוש דירה.

החישובים שערך משרד השיכון והבינוי מבוססים על נתוני השכר הממוצעים במשק ומחירי הדירות הממוצעים, שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, מחירה הממוצע של דירה עמד ברבעון הראשון של שנת 2012 על 1.13 מיליון שקלים, ולכן תידרשנה 127 משכורות על מנת לרכשה.

עוד עולה מנתוני המשרד, כי מחירה הממוצע של דירה בישראל ירד בשנה שעברה ב-2.6%, ואילו השכר הממוצע במשק עלה ב-2.5%. לכן, השינוי במגמות הללו הביא לירידה במספר המשכורות שעל ישראלי ממוצע להשקיע כדי לרכוש דירה.

"הגדלת היצע הקרקעות מביאה תוצאות, מורידה מחירים ומנצחת את הביקושים", אמר שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, והוסיף כי " נמשיך ביתר שאת במדיניות זו והדבר יביא לירידה נוספת במספר המשכורות הנדרש לרכישת דירה בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת