העיר הכי יקרה במזרח התיכון: תל אביב

מנתוני הסקר השנתי של מכון "מרסר" עולה כי העיר תל אביב היא היקרה ביותר במזרח התיכון, ו'עקפה' בדירוג העולמי אפילו את ניו יורק ופריז. עם זאת, את תואר העיר הכי יקרה בעולם קטפה בירת יפן טוקיו. בסקר הושוו מחירים של 200 מוצרים מתחומים שונים. גאווה ישראלית? לא בדיוק

הכי יקרה במזה"ת, תל אביב (AP)

המחאה החברתית כנראה לא עזרה: סקר יוקר המחיה השנתי של מכון "מרסר" מדרג את תל אביב כעיר היקרה ביותר במזרח התיכון, ואחת מהיקרות בעולם כולו.

הסקר מדרג לא פחות מ-214 ערים בעולם ומשווה בהן את המחירים של יותר מ-200 מוצרים, כולל בתחום המזון, ביגוד, מוצרי משק בית, בידור, תרבות ועוד.

ה"עיר ללא הפסקה" עלתה שבעה מקומות מדירוגה בשנה שעברה, וכיום היא מדורגת במקום ה-31 בין הערים היקרות בעולם, ומחזקת את מעמדה כעיר היקרה ביותר באזור. על פי הדירוג, תל אביב אפילו יקרה יותר מניו יורק ופריז, המדורגות במקום ה-33 ו-37.

הסוקרים מסבירים כי האירועים האחרונים בעולם, כלל ההתפתחויות הכלכליות והפוליטיות, השפיעו על דירוגן של ערים רבות, זאת לאור השינויים בשוק המט"ח, האינפלציה והתנודתיות במדד המחירים המקומי.

באופן לא מפתיע, למקום הראשון הגיעה טוקיו בירת יפן, כשאחריה מדורגת לואנדה מאנגולה, אוסקה, מוסקווה וג'נבה. במקום השישי מופיעות במשותף ציריך וסינגפור בעוד נג'מנה מצ'אד נמצאת במקום השמיני והונג קונג במקום התשיעי. את עשרת היקרות ביותר בעולם חותמת העיר נגויה שביפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת