הלחץ עבד: גליה מאור ויתרה על 3 מיליון שקלים

אחרי 17 שנות מוצלחות בתפקיד, פרשה לאחרונה גליה מאור מהנהלת בנק לאומי. בהבנות שגיבשה המנכ"לית הפורשת עם הדירקטוריון, סוכם כי היא לא תעניק ייעוץ לבנקים מתחרים במשך תקופת צינון - ובתמורה תקבל פיצוי של מיליונים. אלא שבעקבות הלחץ הציבורי, ויתרה מאור על הבונוס. "הוא פגע בשמי הטוב ובשמו של הבנק", הסבירה

גליה מאור ומחליפתה. מוותרת על הבונוס (חדשות 2)

מנכ"לית בנק לאומי היוצאת נכנעה ללחץ הציבורי: דירקטוריון בנק לאומי אישר את בקשתה של גליה מאור, לפיה היא מוותרת על הגמול הכספי בשווי של 3.25 מיליון שקלים שהובטח לה בתמורה להארכת תקופת הצינון שלה במהלכה לא תוכל לעבוד ולתת שירותי ייעוץ לבנקים אחרים.

הדירקטוריון ביקש ממאור להתחייב שלא לכהן ולא לתת שירותים לבנקים ישראלים אחרים למשך שנתיים, במקום שישה חודשים בלבד שנקבעו מלכתחילה בחוזה ההעסקה שלה. מהבנק נמסר כי מאור פנתה ליו"ר הבנק דוד ברודט וציינה בפניו כי "הנושא עורר תגובות אשר פגעו בשמה הטוב, בשמו הטוב של הבנק, ובשמם הטוב של חברי הדירקטוריון - ועל מנת להשיב את הרוח הטובה והחיובית שהיתה מנת חלקה במשך למעלה מ-20 שנות שירותה בבנק, היא מבקשת שהדירקטוריון יוותר על ההסכמה בין הצדדים להארכת תקופת הצינון, וכנגד זאת, היא תוותר על התגמול הכספי הנדיב.

הפיצוי על 17 שנים בבנק: 180 אלף שקלים בחודש

מאור סיימה את כהונתה כמנכ"ל לאומי בחודש שעבר, לאחר 17 שנים בבנק. בתקופת הצינון התחייבה המנכ"לית היוצאת שלא לעבוד או לתת ייעוץ לבנק ישראלי או שלוחותיו בחו"ל. בתמורה, אמורה הייתה מאור לקבל 180 אלף שקלים לחודש, שכר זהה לשכרה של המנכ"ל המכהנת רקפת רוסק-עמינח. בבנק נימקו את המענק ב"ידע הרב והייחודי שצברה מאור כמנכ"ל בכהונתה הארוכה".

לצד הלחץ הציבורי, גם גורמים במערכת הבנקאית העלו תהיות לגבי מענק הצינון וטענו כי מאחר ולא סביר כי מאור, לאור מעמדה הייחודי, תשתלב בבנק אחר או תיתן ייעוץ למתחרה של בנק לאומי. "רצו לתת לה עוד כסף, וגם זו דרך", אמרו הגורמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת