"תגלית בים: 1.4 מיליארד חביות נפט מול חופי חיפה"

רישיונות חברת "פלאג'יק", הכוללים חמישה רישיונות לקידוח במים עמוקים מול חופי חיפה, מצביעים על פוטנציאל ענק לנפט וגז טבעי. על פי דוח שפירסמה החברה, קיים במקום מצבור המכיל פוטנציאל ל-1.4 מיליארד חביות נפט, ופוטנציאל ל-6.7 טריליון רגל מעוקב גז טבעי

האם נמצא נפט מול חופי ישראל? ארכיון (חדשות 2)

האם בקרוב תהפוך ישראל גם למעצמת נפט? שותפות הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" מפרסמת הבוקר דוח לפיו מול חופי חיפה קיים מצבור המכיל פוטנציאל ל-1.4 מיליארד חביות נפט.

על פי דוח המשאבים שמתייחס לרישיונות "פלאג'יק" שבים התיכון, ייתכן והמצבור מכיל גם כמויות גדולות של גז טבעי. על פי הערכות מדובר בפוטנציאל ל-6.7 טריליון רגל מעוקב גז טבעי. לשם השוואה, בקידוח "תמר" פוטנציאל ל-9 טריליון רגל מעוקב גז טבעי וב"לוויתן" כ-17 טריליון רגל מעוקב גז טבעי.

יו"ר 'הזדמנות ישראלית', רוני הלמן, טען הבוקר כי הנתונים העולים מדוח המשאבים טובים עוד יותר מההערכות שהיו לחברה כשהחליטה להיכנס לרישיונות פלאג'יק. "היקף הגז שנתגלה ברישיונות, ובאחוזי הסתברות גבוהים, הינו השלישי בגודלו שהתגלה עד כה מול חופי ישראל", לדבריו. "היקף זה מבטיח כי עתידה האנרגטי של ישראל מובטח לעשורים רבים, כך שניתן יהיה להתחיל לייצא גז ישראלי, ולהגדיל את הכנסות המדינה, מבלי לחשוש לעתודות הגז לצריכה המקומית".

רישיונות "פלאג'יק" כוללים חמישה רישיונות קידוח במים עמוקים: "ישי", "עדיתיה", "ללה", "יהב" ו"יועד" אשר משתרעים על שטח כולל של כ-2 מיליון דונם כ-170 ק"מ מערבית לחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת