חברת החשמל מדווחת על הפסדי ענק של 1.5 מיליארד שקל

בעוד הכנסותיה של חברת החשמל רק עולות, החברה מדווחת על הפסד ענק של כ-1.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון של שנת 2012. הוצאה חריגה נרשמה בשל התחייבויות לגמלאי החברה עקב הסכם שכר חדש המצמיד את הפנסיה למדד המחירים לצרכן. גם ההוצאות על דלקים בשל הפסקת אספקת הגז המצרי הובילו להפסד הכבד

הפסדי ענק לחברת החשמל (חדשות 2)

סימן לדאגה לפני העונה החמה: חברת החשמל הפסידה 1.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה, זאת לעומת רווח של 147 מיליון שקל אותו רשמה ברבעון המקביל אשתקד. כך עולה מהדוחות הכספיים שפרסמה הבוקר החברה.

על פי נתוני הדוח, חברת החשמל רשמה הוצאות חריגות של 1.5 מיליארד שקל בגין התחייבויות לפנסיונרים בשל הסכם השכר החדש שהצמיד את הגמלאות למדד המחירים לצרכן.

הכנסות החברה דווקא עלו ב-25% ל-6.5 מיליארד שקל ברבעון, אולם הוצאות כבדות על דלקים בשל אי אספקת הגז ממצרים וכן ההוצאות לפנסיונרים כאמור הכבידו על השורה התחתונה. העלייה בתעריפי החשמל תרמה תוספת של 800 מיליון שקל להכנסות ואילו גידול בצריכה תרם עוד 509 מיליון שקל. החברה רשמה הפסד של 1.46 מיליארד שקל מפעולות רגילות.

כידוע, הוצאות החברה על דלקים פוגעים קשה בשורת הרווח שלה. ברבעון החולף הוציאה החברה 5.1 מיליארד שקל על דלקים, לעומת 2.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל, קרי עלייה של יותר מפי 2.

השבוע הודיעה חברת החשמל כי מדינה ישראל תגבה אותה בגיוס 3 מיליארד שקל להם היא זקוקה נוכח ההרעה במצבה הפיננסי. החברה תצא בחודש יולי להנפקת אג"ח לשם גיוס 3 מיליארד שקל בערבות מדינה. מהדוחות היום עולה גם כי החברה ייצרה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של כמעט מיליארד שקל ברבעון הראשון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת