מחאה חברתית? לא אצל אסם ושטראוס

אסם ושטראוס מפרסמות הבוקר את נתוני המכירות הרשמיים לרבעון הראשון לשנת 2012. מתברר שהמחאה החברתית שפרצה בקיץ 2011 כמעט ולא פגעה בענקיות המזון שרשמו רווח נאה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בחברות מסבירים את ההצלחה בהתאמות שנעשו בימים שאחרי שההמון שטף את הרחובות

רווחים נאים לענקיות המזון. עיבוד תמונה (חדשות 2)

גל ההפגנות סביב המחאה החברתית שפרץ בקיץ 2011 גרם לבהלה של ממש בקרב בכירים בחברות המובילות במשק, אבל כעת, פחות משנה אחרי, נראה כי ההשפעות הכלכליות של אותה מחאה היו רגעיות בלבד.

הבוקר מפרסמות ענקיות המזון אסם ושטראוס את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2012, למרבה ההפתעה שתי החברות זוכות לעלייה נאה ברווחים בתקופה זו לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

שטראוס דיווחה על עלייה של 4.1% ברווח הנקי לרמה של 57 מיליון שקל, זאת לעומת רווח של 55 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. אסם, לעומתה, מסכמת מכירות בסך של 1.02 מיליארד שקל וברווח נקי של כ-93.6 מיליון, עלייה של 0.7% לעומת התקופה המקבילה בשנה החולפת.

בשטראוס הסבירו את העלייה המפתיעה ברווחי החברה במספר גורמים בסביבה המאקרו-כלכלית וביניהם העלייה במחירים של חלק מחומרי הגלם, העלייה המתמשכת במחירי האנרגיה ובחלק מתשומות הייצור וכן "רגישות צרכנית גבוהה למחירי המוצרים והשירותים".

הסיבות להצלחה: החברות נערכו בהתאם לימי המחאה

"קבוצת שטראוס ממשיכה לפעול לחיזוק מנועי צמיחה עתידיים, שיפור המעמד התחרותי של החברה והגדלת נתחי שוק, לצד המשך תהליכי התייעלות", אמרה עופרה שטראוס יו"ר החברה.

באסם מסבירים את הרווחים בהתאמות שנעשו בעקבות המחאה החברתית. בשלב הראשון ציינו בחברה "בוטלה עליית המחירים שתוכננה ליולי במטרה להדביק את העלייה במחירי התשואות", ובשלב שני "הורידה החברה מחירים בשיעור של עד 10% לסל של קבוצת מוצרים הנמצאים ברוב בתי ישראל".

עוד ציינו באסם כי בראי המחאה, מתכננים בחברה להקפיא בשנת 2012 את שכר הבכירים בחברה, והעודף שייווצר יועבר לטובת עובדיה המשתכרים פחות מהשכר הממוצע במשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת