בעוד כשבועיים: הדלק יוזל שוב - הפעם ב-20 אגורות

בפעם השנייה ברציפות צפויה בשורה חיובית לנהגים בישראל, שייאלצו לשלם פחות עבור ליטר בנזין. בתחומים אחרים התמונה פסימית בהרבה: מחירי העגבניות זינקו ועלייה נרשמה גם ביוקר הדיור

כואב בכיס - אבל פחות: אחרי ההוזלה האחרונה ובהיעדר שינויים של הרגע האחרון, מסתמן כי בעוד כשבועיים תחול ירידה נוספת במחיר הדלק. לפי ההערכות, יוזל הבנזין בשיעור של כ-20 אגורות וייתכן שאף יותר.

הסיבה לירידה הצפויה במחיר נובעת מהוזלת הנפט בשווקי העולם. שיעור ההוזלה עודו נתון לשינויים, אך כבר כיום נראה כי ניתן לקבוע שהירידה מובטחת.

לצד הבשורות הטובות לנהגים, מצטיירת תמונה חיובית הרבה פחות בתחומים אחרים. במדד המחירים לצרכן לחודש אפריל שהתפרסם היום חלה עלייה של תשע עשיריות האחוז - בעקבות ההתייקרות החדה של העגבניות ועליית מחירי הפירות והירקות. התייקרויות נוספות נרשמו גם בחשמל - וגם בדיור.

ההערכה: לא יחול שינוי בריבית

באופן מסורתי, נחשב מדד חודש אפריל לגבוה באופן יחסי: הסיבות לכך נעוצות, בין היתר, בחילופי העונות שמביאות לעלייה בתחום הביגוד. גם חג הפסח גורר עמו הוצאות לא מבוטלות.

בבנק ישראל לא נרשמה התרגשות רבה מהעובדה שבמשך חודשיים רצופים נרשמת עלייה במדד, ועל כן - רווחת שם ההערכה שלא יחול שינוי בשיעור הריבית במשק.

גורמים בבנק אמרו כי בימים אלה ממתין הנגיד סטנלי פישר לבחון את ההתפתחויות הכלכליות באירופה והשלכותיהן על הנעשה במשק הישראלי, בעיקר בכל הנוגע לרמת האינפלציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת