עובדים מאיימים: "אם לא נקבל שכר - ניקח רהיטים מהחנות"

מועד התשלום לספקים של חנות הרהיטים הענקית "קיקה" הגיע, אבל כסף אין. בהנהלה החליטו לסגור את החנות כדי למנוע התקהלות ומונעים מהעובדים להיכנס לסניף. לצד הספקים הזועמים, העובדים מאיימים לקחת רהיטים מהחנות במקום השכר שלא שולם להם בזמן

במקום משכורות - דורשים רהיטים: עובדי קיקה זועמים לאחר שנמנעה מהם הכניסה לסניף הבוקר, בעקבות החלטת הנהלת החנות לסגור את שערי החנות במהלך היום. המצוקה הכספית של הנהלת החנות הובילה אותה לאחר בתשלום המשכורות לעובדים, שמתבצרים מאז הבוקר מחוץ לחנות ומאיימים לקחת רהיטים מהחנות במקום שכר.

מדובר ביום גורלי עבור חנות הרהיטים, שנמצאת בקשיים מאז פתחה את הסניף הענק בנתניה. לאחר שהמכירות לא תאמו את התחזיות, החברה נקלעה לקשיים שהובילו את הבנקים להקפיא את מסגרת האשראי שניתנה לה.

הנתונים הכלכליים של ענקית הרהיטים האוסטרית נחשפו לפני חודש בדו"חות הכספיים השנתיים ל־2011, שהראו הפסד של 44.5 מיליון שקל בשנה. זאת, לאחר הפסד של 13.5 מיליון שקל בשנת 2010 שבה הוקמה החברה.

מדובר בכ-200 עובדים, שגילו הבוקר כי אין להם מקום עבודה. "הגענו בבוקר כרגיל והדלתות היו סגורות. יש שומרים שלא נותנים להיכנס", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עובד המקום. "אומרים שאנחנו לא מפוטרים אבל אנחנו לא מקובלים את המשכורת. בינתיים, אנחנו ממתינים כאןבחנייה הגדולה, בערך 200 איש ומחכים לדעת מה יהיה. יש כאן גם נשים בהיריון והורים לילדים שפשוט לא קיבלו משכורת".

"המנכ"ל כל הזמן אמר לנו שאנחנו כמו משפחה, אז איפה הוא עכשיו?", שאל העובד. "ניסינו לדבר איתו אבל אף אחד לא עונה לנו".

עובד אחר בסניף, רפאל חי לוגסי סיפר כי הוא מתבייש שהגיע למצב שאינו יכול לגמור את החודש. "אשתי לא יודעת שאני לא עובד, היא כנראה תגלה את זה עכשיו, אני באמת לא יודע מה לעשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת