מודי'ס הורידה תחזית הדירוג של הבנקים בישראל

סוכנות הדירוג הבינלאומית מוד'יס הורידה את דירוג האשראי של מגזר הבנקאות הישראלי. על פי הסוכנות התחזית החדשה משקפת את ההאטה הצפויה בצמיחה במשק הישראלי ואת האתגרים העומדים בפני המדינה. "מתחים גאו-פוליטיים גוברים, הקשורים לאירן ולמדינות השכנות, עשויים להנמיך את הפעילות הכלכלית", נכתב בדוח הסוכנות

סימן לדאגה למשק הישראלי, ארכיון (חדשות 2)

סימן לדאגה: סוכנות הדירוג הבינלאומית מודי'ס הורידה את תחזית הדירוג שלה למגזר הבנקאות הישראלי מ"יציבה" ל"שלילית". על פי מודי'ס, התחזית החדשה משקפת את ההאטה הצפויה בצמיחה ואת הסביבה "המאתגרת" איתה צפויה להתמודד ישראל בתקופה הקרובה.

"מדדי ההון של הבנקים בישראל הדוקים ביחס למקביליהם בעולם", מציינים במודי'ס, "בעוד חולשה בשוק האג"ח מכיל סיכון אשראי". עם זאת, הדוח של סוכנות הדירוג מצביע על כך שהגורמים הללו מותנו חלקית עקב תיקי המזומנים הבריאים של הבנקים.

"הסביבה בה פועלת ישראל תמשיך להיות מאתגרת, כאשר צמיחת התמ"ג צפויה להאט באופן משמעותי ב-2012", נכתב בדוח. "המניע העיקרי של ההאטה יהיה הייצוא החלש עקב המשבר הבלתי פתור בגוש האירו. בנוסף, מתחים גאו-פוליטיים גוברים, הקשורים לאירן ולמדינות השכנות, עשויים להנמיך עוד יותר את אמון העסקים והפעילות הכלכלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת