3.2 מיליון שקל לגליה מאור - כדי שלא תעבוד בבנק אחר

מדיווח של בנק לאומי הבוקר לבורסה עולה כי גליה מאור, מנכ"לית הבנק לשעבר, תקבל מהבנק סכום כולל של 3.2 מיליון שקלים - זאת על מנת שלא תעבוד בבנק אחר בשנתיים הקרובות. במצטבר, שכרה של מאור לשנת 2012 יעמוד על 5.4 מיליון שקלים. השכר של מחליפתה, רקפת רוסק-עמינח: 180 אלף שקלים בחודש

לא תעבוד ותרוויח מיליונים. גליה מאור (רויטרס)

גליה מאור, מי שהייתה מנכ"לית בנק לאומי במשך 18 שנה, לא צריכה לדאוג בעתיד הקרוב למצבה הכלכלי: הבנק ישלם למאור סכום של 3.25 מיליון שקלים עבור תקופת צינון של שנתיים, במסגרתה היא לא תועסק בבנק ישראלי או בכל אחת משלוחותיו בעולם - כך עולה מדיווח של הבנק לבורסה.

בבנק ביקשו להרחיב את תקופת הצינון שלה ב-18 חודשים נוספים, לאחר שההסכם הראשוני שלה כלל תקופת צינון של שישה חודשים בלבד. אם הבנק לא יאשר לה, מאור לא תוכל לעבוד בתשלום או לא בתשלום בזמן שהוקצב לה בהסכם. בשנת 2012 צפוי שכרה של מאור להרקיע עד לסכום כולל של 5.4 מיליון שקלים.

גורמים במערכת הבנקאית העריכו כי מדובר בתוספת למענק הפרישה וכי לא סביר שמאור הייתה משתלבת בבנק אחר או נותנת ייעוץ למתחרים של בנק לאומי. "רצו לתת לה עוד כסף וגם זו דרך", אמרו הגורמים. "בשנתיים של תקופת הצינון ישלם לאומי למעשה משכורת לשני מנכ"לים".

בתחילת החודש החליפה רקפת רוסק-עמינח את מאור בתפקידה. על פי הדיווח של הבנק בתחילת החודש לבורסה, עמינח-רוסק תרוויח 180 אלף שקלים לחודש. אם היא תתפטר מתפקידה בבנק, לאחר 15 שנות ותק לפחות, תהיה זכאית לקבל פיצויים בסך 200% ממשכורתה החודשית האחרונה, כפול מספר שנות עבודתה בבנק, בתוספת ההפרשות לתגמולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת