אחרי חצי שנה: יו"ר תנובה התפטר

רודב, שהחליף לפני מספר חודשים את זהבית כהן בתפקיד, נימק את התפטרותו בחילוקי דעות מקצועיים עם בעלי השליטה. יו"ר ועד העובדים: "כנראה שרודב לא סיפק את הסחורה"

התפטר: יו"ר תנובה (יח"צ)

תדהמה בתנובה: חודשים ספורים לאחר שנכנס לתפקידו, יו"ר תנובה ואחד מבעלי השליטה בחברת קירור ואספקה, שלמה רודב, התפטר מתפקידו כיו"ר תנובה.

רודב נימק את התפטרותו בחילוקי דעות מקצועיים עם בעלי השליטה, כפי הנראה רודב מכוון את דבריו לקבוצת אייפקס. לפי הערכות בשוק, חילוקי הדעות נגעו למתווה המכירה של חברת תנובה, שאייפקס צפויה למכור את השליטה בה בתוך שנתיים.

שלמה רודב נכנס לתפקידו באוקטובר האחרון לאחר התפטרותה של זהבית כהן מתפקידה בעקבות המחאה החברתית. מאז שנכנס לתפקידו החל רודב בהובלת שינויים מרחיקי לכת בתנובה. הוא סגר את הפעילות ברומניה שגרמה לתנובה הפסדים של מאות מיליוני שקלים. מעבר לכך ביקש רודב לייעל את פעילות החברה תוך איחוד פעיליות וצמצום המטה.

"כנראה שרודב לא סיפק את הסחורה"

חלק מהצעדים אותם ביקש להוביל נתקלו בהתנגדות עזה של ועד העובדים על רקע סכסוך העבודה הקיים בחברה ודרישתם של העובדים להסכם חדש המעניק להם הטבות מפליגות. העובדים סרבו לבצע כל הליך התייעלות טרם חתימת הסכם איתם.

יו"ר ועד עובדי תנובה, אחיאב שמחי, אמר ל"גלובס": "כנראה שרודב לא סיפק את הסחורה. הרי מה זה חילוקי דיעות על עניינים מקצועיים? הדברים בתנובה לא עבדו בהרמוניה מלאה. רודב בא לעבוד. הוא לא מתאים - אמר להתראות".

מתנובה נמסר כי עד למינוי יו"ר קבוע יכהן כיו"ר זמני ד"ר שמואל אבן, חבר ועד ההנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת