אפל רכשה את חברת LinX הישראלית

ענקית הטכנולוגיה אפל רכשה חברת סטארט-אפ ישראלית נוספת. מדובר בחברה LinX שהוקמה ב-2011, המתכננת מצלמות זעירות למכשירי טאבלט וסמארטפון בעלות יכולות צילום גבוהות מהממוצע. למרות ששתי החברות סירבו להגיב לידיעה, מקורבים לעסקה מעריכים כי שוויה מוערך ב-20 מיליון דולרים

רכישה נוספת של חברה כחול-לבן (רויטרס)

עוד אקזיט ישראלי: הענקית אפל רכשה הערב (שלישי) את חברת הסטארט-אפ הישראלית LinX, המפתחת מצלמות זעירות למכשירי טאבלט ולסמארטפונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי מקורות המקורבים לעסקה, בשיחות המוקדמות שקיימה ענקית הטכנולוגיה עם בעלי חברת הסטראט-אפ נאמד היקף הרכישה ב-20 מיליון דולרים. עם זאת, בשתי החברות סירבו להתייחס לעסקה. "אפל רוכשת מדי פעם חברות טכנולוגיה קטנות, ואנו בדרך כלל לא מפרטים את תכניותינו", מסר דובר אפל לעיתון "וול סטריט ג'ורנל".

חברת LinX, שהוקמה בשנת 2011 בידי זיו עטר ואנדרי טובצ'יגרצ'קו, עוסקת בפיתוח מצלמות קטנות מימדים בעלות יכולת צילום מרשימה המספקת תמונות איכותיות בחדות גבוהה. המפרט הטכני הייחודי של המצלמות מבוסס על מספר חיישני צילום, המנתחים בנפרד חלקים שונים בפריים המצולם.

נזכיר כי לא מדובר ברכישה הראשונה של אפל בישראל. בתחילת 2012 רכשה החברה את חברת אנוביט הפועלת בתחום זיכרון הפלאש ב-390 מיליון דולר. בסוף 2013 רכשה אפל את חברת חיישני התנועה פריים סנס, תמורת כ-300 מיליון דולר וגם קלטה 150 עובדים מחברת טקסס אינסטרומנטס.

על פי דיווחים אחרים, העסקה הובשלה בין השאר במהלך ביקורו של מנכ"ל אפל בישראל בחודש פברואר האחרון.