אהוד ברק מכר את דירתו ב-26.5 מיליון שקלים

בשנת 2003, קנה שר הביטחון אהוד ברק דירה במגדל המערבי של אקירוב בתל אביב בסכום של 12 מיליון שקלים. כבר ב-2008 החליטו שר הביטחון ורעייתו נילי למכור את הדירה, בסכום אסטרונומי של 40 מיליון שקלים. בימים האחרונים הצליחו בני הזוג למכור את הדירה בסכום של 26.5 מיליון שקלים - רווח של 14.5 מיליון שקלים

שר הביטחון אהוד ברק מכר בימים האחרונים את דירתו בקומה ה-31 במגדלי אקירוב בתל אביב, תמורת 26.5 מיליון שקל. כך נודע ל"גלובס". ברק יפנה את דירתו שבמגדל בעוד חצי שנה. הרווח ממכירת הדירה: כ-14.5 מיליון שקלים.

כבר באוגוסט 2008 החליטו אהוד ונילי ברק למכור את דירתם המפוארת שבמגדל אקירוב המערבי, המשתרעת על שטח של 450 מטר רבוע. אולם, אז עמד תג המחיר על 40 מיליון שקלים. הדירה, שנמכרה בסופו של דבר ב-26.5 מיליון שקלים, משועבדת עד מסגרת של 12 מיליון שקלים, הסכום שאותו, פחות או יותר, שילם ברק בעת הרכישה בשנת 2003.

רוכשת הדירה היא חברה זרה. לא מן הנמנע שמדובר ברוכש ישראלי, שמעדיף לפי שעה להסתתר מאחורי תאגיד זר כזה או אחר. כך או כך, פרטי העסקה נמסרו על-ידי שר הביטחון לגורמי הממשלה הנוגעים בדבר, בהתאם לכללי הדיווח.

לפני כשנתיים רכש הזוג ברק דירה בשטח כ-200 מ"ר במגדלי "אסותא באוהאוס וילג'" המוקמים ברחוב ז'בוטינסקי בתל אביב, תמורת כ-8 מיליון שקלים. מלבד ברק צפויים לעבור לפרויקט החדש, שבנייתו תושלם רק בעוד כשנתיים, גליה מאור, המנכ"לית הפורשת של בנק לאומי ואלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת