צניחה של 76% ברווחי סלקום ברבעון האחרון

חברת התקשורת המובילה סיימה את שנת 2011 בירידה חדה ברווחים, ומדווחת על רווח נקי של 76 מיליון שקלים בלבד לעומת 319 מיליון שקלים ברבעון המקביל ב-2010. הסיבה העיקרית לירידה: הפחתת דמי הקישוריות ופיצוי כספי ללקוחות החברה

צניחה של 76% ברווח הנקי (חדשות 2)

כוכב נופל? חברת התקשורת סלקום מציגה הבוקר נתונים נמוכים ביותר בדוחות הכספיים לרבעון הרביעי שפורסמו היום. מהנתונים עולה שהרווח הנקי של החברה ברבעון האחרון של שנת 2011 צנח ב-76% ועומד על 76 מיליון שקלים: ירידה של 76.2% ביחס לרווח של 319 מיליון שקל אשתקד.

עיקר הירידה ברווחים נובע משינויים רגולטוריים כגון הפחתת דמי הקישוריות, והתחרות המתגברת בענף בשנה החולפת. בסלקום מציינים כי ההכנסות משירותים ברבעון הרביעי הושפעו מהפרשה חד-פעמית להחזר שניתן לחלק ממנויי החברה בסכום כולל של כ-22 מיליון שקלים, על רקע תביעה ייצוגית שנפסקה נגדה.

עוד מבהירים בסלקום כי ההכנסות מציוד ממשיכות לגדול, לא רק על רקע העלייה בכמות המכשירים שנמכרים - אלא גם עקב העדפת הלקוחות את מכשירי הסמארטפונים ומכשירי דור 3 מתקדמים, כמו גם ממכירות אביזרים.

עיקר הגידול בהכנסות סלקום ברבעון נבע מזינוק של 93.8% בהכנסות מציוד, שעלו ל-434 מיליון שקלים ברבעון - לעומת 224 מיליון שקלים אשתקד. מנגד, סבלה סלקום ברבעון החולף מירידה של 14.4% בהכנסות משירותים, שהסתכמו בכ-1.2 מיליארד שקלים.

הירידה בהכנסות משירותים ב-2011 נבעה בעיקר מירידה משמעותית בדמי הקישוריות ששולמו לסלקום, לאור הפחתת התעריף המדובר בתחילת השנה וכתוצאה מהירידה בהכנסות מדמי היציאה בעקבות השינויים הרגולטורים בענף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת