ניסיונות אחרונים למנוע את התייקרות הדלק ל-8.05 שקל

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, ימריא מחר בחצות מחיר ליטר בנזין לשיא של כל הזמנים ויחצה את רף ה-8 שקלים. במשרד רה"מ מנסים למצוא פתרון יצירתי כדי למנוע את ההתייקרות, וגם באוצר כבר מבינים: לא יהיה מנוס מהורדת המס על הדלק

במשרד התשתיות טרם פרסמו את המחיר הרשמי, אבל לחדשות 2 נודע כי מחיר ליטר בנזין יעמוד החל מחצות בלילה שבין רביעי לחמישי על 8.05 שקלים לתדלוק מלא, שלא בשירות עצמי - ומדובר בשיא של כל הזמנים.

במשרד ראש הממשלה מודעים לסערה הפוליטית והציבורית שפרצה בעקבות העלייה הצפויה במחירים, ולכן במהלך כל היום נעשה ניסיון למצוא פתרון יצירתי כלשהו שיאפשר את הוזלת הדלק - שעד כה טרם נמצא.

חלק מהסיבה לכך היא אנשי משרד האוצר, שנעמדים על הרגליים האחוריות ומסבירים: אם תורידו את המס על הדלק תצטרכו להביא קיצוצים ממקום אחר. בכירים באוצר אומרים כי "גם אם עכשיו מחיר הדלק לא יירד, אין ספק שאם תהיה עליה נוספת בחודש הבא במחיר הדלק - לא יהיה מנוס מהורדת המס".

צפו ליממה עמוסה בתחנות הדלק

שימו לב לעלייה החדה בשנים האחרונות במחיר הדלק. ב-2010 עלה ליטר דלק 6.55 שקלים, ב-2011 עלה ל-7.30, ומחר יעלה ליטר דלק בשירות עצמי 7.80 - מתוכם קרוב ל-3 שקלים מס הבלו.

בינתיים נעשה מאמץ של הרגע האחרון למנוע את רוע הגזירה: מחר תצביע הכנסת בקריאה טרומית על הצעת חוק לביטול המע"מ המוטל על מס הבלו של הדלק - מהלך שאמור להוזיל ליטר דלק בחצי שקל. אבל הממשלה מתנגדת ולכן החוק לא צפוי לעבור.

בינתיים, יכולים הנהגים להסתפק במחאה ספונטנית שמתארגנת ברשת החברתית - להפיל את רשת החשמל הארצית במחאה על עליית מחירי הדלק. היממה הקרובה תהיה עמוסה מאוד בתחנות הדלק, ונהגים רבים ינסו להספיק למלא את הטנק האחרון לפני שהמחיר יזנק למספר הבלתי נתפס של 8 שקלים לליטר מהזהב השחור.

כך תשלמו פחות על הדלק המתייקר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת