הכלכלן שלמה מעוז נגד הורדת המס על הדלק: "שעובדי הייטק ייסעו יחד לעבודה"

חרף עליית מחירי הדלק, מסתבר שלא כולם מוחים על כך. הכלכלן שלמה מעוז, לשעבר מנכ"ל "אקסלנס" סבור כי המס על הדלק הוא "לא מס על עניים" וקורא שלא להפחית את המס. "לא צריך להתלהם ולהיות פופוליסטיים - ישראל חייבת לשמור על משמעת תקציבית", הוא טוען ומפציר ב"מפונקים" לנסוע יחד לעבודה כדי לחסוך בעלויות

מעוז. "לא להוריד מחיר הדלק" (חדשות 2)

מחיר הבנזין בדרך לשיא של כ-8 שקלים לליטר, הציבור זועם - אך במשרד האוצר מדגישים כי אין בכוונתם להפחית מסים ושהציבור צריך לנסוע יותר בתחבורה ציבורית. מי שמתייצב היום לצד האוצר הוא הכלכלן שלמה מעוז, שעורר סערה לפני כחודש ופוטר מהנהלת "אקסלנס", וטוען כי חרף המחאה - המדינה לא יכולה להרשות לעצמה להפחית את מס הדלק.

"אם מחירי הדלק עלו בעולם, אז גם בישראל הם צריכים לעלות", אומר מעוז בשיחה עם "גלובס". "שיעור המס בישראל לא גבוה יותר מחלק ממדינות אירופה והממשלה לא יכולה להרשות לעצמה להפחית מסים". לדבריו, חרף העובדה שהשכר הממוצע באירופה גבוה מזה בישראל - בארץ יש תחומים זולים יותר. "הביטחון האישי פה יותר גבוה מאשר באירופה, וגם מחיר העגבניות בישראל זול יותר", הוא טוען.

"לי יש 3 מכוניות וגם אני זועם, אז מה?"

"מס על דלק זה לא מס על עניים", מוסיף מעוז. "האוצר צודק, לא צריך להפחית את המס. עוד יורידו לנו את דירוג האשראי אם נפרוץ את מסגרת התקציב. לא צריך להתלהם ולהיות פופוליסטים". לדבריו, ישראל חייבת לשמור על משמעת תקציבית ולא להפחית מסים בעת הזו, עקב המשבר באירופה וההאטה בכלכלה העולמית.

"אם הרכב מייעל אותך, תוכל לעמוד גם ב-20 שקל לליטר", אומר מעוז ומתעלם מזעם הציבור. "לי יש 3 מכוניות וגם אני זועם - אז מה? אנשים מתחילים לנסוע ביחד, שכנים נוסעים יחד. שזוגות ייסעו ביחד לעבודה, שבתוך הערים ייסעו בתחבורה ציבורית ובמוניות.

מי שלא יכול לנסוע ברכב, שיעבור לחלופה זולה יותר. הרי מה עושה ההיי-טקיסט? נוסע בבוקר לעבודה וחוזר בערב. אז ששלושה היי-טקיסטים ייסעו ביחד. מה קרה? לא יקרה כלום".

כך תשלמו פחות על הדלק המתייקר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת