הדלק יגיע למחיר שיא: המדינה תרוויח מיליונים מההתייקרות

בזמן שהבנזין הולך ומתייקר והופך כמעט למותרות של ממש, מעלה חישוב פשוט כי לא רק המתיחות מול אירן ועליית המחירים ברחבי העולם גרמו לזהב השחור להאמיר לכדי 8 שקלים לליטר - כפי שתיאלצו לשלם מיום חמישי הקרוב: היטל המע"מ על הדלק יכניס לקופה הציבורית מדי שנה סכום עתק של 250 מיליון שקלים

ביום חמישי הקרוב יאמיר מחיר הדלק בישראל לנקודת שיא של כל הזמנים: תמורת ליטר בנזין 95 אוקטן יישלם כל נהג לא פחות מאשר 8 שקלים. עליית מחירי הדלק בעולם כולו והמתיחות עם אירן אכן מהוות גורמים מרכזיים בהתייקרות, אבל מתברר שגם המדינה תקצור ממנה קופון נאה במיוחד - על חשבון משלם המסים.

ההתייקרות שתחול ביום חמישי תהיה בדמות תוספת של 32 אגורות במחיר לכל ליטר דלק, מה שיוביל לתעריף הגבוה שיונהג החל מהימים הקרובים של 8 שקלים לליטר במחיר מלא. אלא שמתוך אותה התוספת של 32 אגורות, תשלשל המדינה לקופתה 5 אגורות - מרכיב המע"מ על הדלק.

חישוב פשוט שנערך באגף האנרגיה העלה כי היטל המע"מ יכניס לקופת המדינה 20 מיליון שקלים בכל חודש, ומדי שנה - סכום עתק של 250 מיליון שקלים.

תוספת זו תצטרף ליתר הרווחים שהמדינה גורפת בכל מקרה מהדלק, בזכות המסים השוטפים שהוטלו עליו. כבר גרם אותו הנתון לכמה מחברי הכנסת להתרעם על המצב, ויו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה מהליכוד, יגיש בעקבות כך כבר מחר הצעת חוק שאמורה להביא לכך שהמדינה תקצור קופון נאה מעט פחות על חשבון הנהגים - בימים שבהם הופך הדלק כמעט למותרות של ממש.

 כך תשלמו פחות על הדלק המתייקר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת