עובדי הרכבת לבית הדין: תנו לשבות

ועד עובדי הרכבת וההסתדרות עתרו פעם נוספת לבית הדין לעבודה בבקשה לאפשר להם לשבות במחאה על הכוונה לחתום על הסכם מיקור חוץ. "השביתה זה הדבר האחרון שהייתי מעוניין בו", הדגיש עיני וקרא לשר כץ לחזור לשולחן המו"מ

אחרי השיבושים הקשים בשבוע שעבר, נבחנת אפשרות לשביתה נוספת ברכבת - עוד השבוע. ההסתדרות וועד עובדי הרכבת עתרו הלילה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשה למתן זכות שביתה.

את הבקשה מנמקים בהסתדרות ובוועד בהודעה חד צדדית של שר התחבורה ישראל כץ שלפיה תחזוקת הקרונות ברכבת תופרט בעוד כשבועיים.

"השביתה זה הדבר האחרון שהייתי מעוניין בו", אמר היום יו"ר ההסתדרות עופר עיני. "השביתה אינה מטרה בפני עצמה אלא רק סוג של גורם מאזן בין העובדים למעסיק בתוך המו"מ. בסופו של דבר צריך להזכיר על מה נאבקים עובדי הרכבת. הם נאבקים על מניעת הכנסת עובדי קבלן במקום עובדים מאורגנים.

עיני קרא לשר התחבורה ישראל כץ לחזור לשולחן המו"מ בלי תנאים מוקדמים ולנהל מו"מ אמיתי וענייני "כדי שנוכל להגיע להסכם בהידברות".

לטענת ההסתדרות, הצעד של שר התחבורה עומד בסתירה להסכמים שנחתמו במשק רק לפני כשבוע עם המעסיקים במגזר הפרטי ועם משרד האוצר לגבי המגזר הציבורי.

אתמול התייחס השר כץ בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות" למשא ומתן בין ועד העובדים להנהלת הרכבת. "המשא ומתן מיצה עצמו. עד סוף החודש חייב להיחתם הסכם לתחזוק הקרונות", אמר שר התחבורה והדגיש: "לא אפטר ב-20 שנה הקרובות אף עובד.

השר כץ: עיני צריך להדיח את אדרעי

כץ מתח ביקורת אישית חריפה על יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי: "יושבת ראש הוועד השביתה את הרכבת בצורה פראית. עופר עיני צריך להדיח אותה מתפקידה". לטענת שר התחבורה, הציבור היה מתייצב לצד עיני אם הוא היה בוחר לפטר את אדרעי.

כץ אף הזהיר את עובדי הרכבת: "אני פונה לעובדים ומבקש - אל תביאו אותי למצב שאסגור את הרכבת. אם העובדים יחזרו לשבות לא אהסס לסגור את הרכבת". לדבריו, הסיבה שעד כה לא הגיב באופן תקיף לשיבושים היא ניסיון להצביע על פתרון למצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת