קיצוצים בבנק לאומי: 800 עובדים יפרשו

800 מעובדי בנק לאומי עתידים לצאת לפנסיה בשנים הקרובות, זאת לאחר שהבנק הודיע על תכנית ההתייעלות החדשה שלו. 300 עובדים יפרשו כבר השנה. בבנק מסבירים: "הצמצום הצפוי נובע בעיקרו כתוצאה מפרישה טבעית". כחלק מהחיסכון מתכננים בבנק לצמצם את שטחי הבנק ב-10%

מכה קשה לעובדי בנק לאומי (חדשות 2)

מכה קשה למשק: דריקטוריון בנק לאומי אישר את תכנית ההתייעלות של הבנק לשנים 2014-2013, במסגרתו יוקטן מספר העובדים ב-800 עד שנת 2014 - 300 מתוכם כבר השנה.

במסגרת התכנית, יצומצמו שטחי הבנקים בעשרה אחוזים. בנוסף, הבנק יצמצם את התשתיות התפעוליות ויקטין את ההוצאות השוטפות בפעילויות אחרות כמו למשל שימוש בייעוץ חיצוני.

התכנית, כך על פי הבנק, אמורה 400-350 מיליון שקלים. "המרכיבים המרכזיים בהתייעלות הם פרויקט 'מתקדמים ביחד', המקדם הוצאה של פעילויות בק-אופיס מהסניפים למרכזי התמחות, תוך טיפוח ושיפור חוויית הלקוח בסניף וצמצום כח אדם במטות", נכתב בהודעת הבנק.

"הצמצום הצפוי בכוח האדם נובע בעיקרו כתוצאה מפרישה טבעית וצמצום קליטת עובדים חדשים ולא בשל מהלך פיטורין יזום", כך בהודעת הבנק. כבר השנה יסיימו את עבודתם 300 עובדים.

עוד נכתב בהודעה כי "ישודרגו תהליכי הרכש ויושם דגש על רכש מרוכז בקבוצה, תוך ניצול היתרונות לגודל, ניצול אפקטיבי של שטחים, תשתיות ועוד".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת