תשובה גילה מאגר גז טבעי חדש בים

תגלית חדשה ליצחק תשובה טבעי בים התיכון. החברה שבבעלותו גילתה מאגר גז טבעי נוסף שגדול יותר ממאגר "ים תטיס" ומוערך בכטריליון רגל מעוקב. עובי השכבה הנושאת גז טבעי במאגר "תנין" החדש הינו כ-40 מטרים

קידוח גז בים התיכון. צילום ארכיון (חדשות 2)

עוד בשורה משמחת למשקיעי הגז הטבעי והנפט בישראל. חברת דלק אנרגיה, חברת הבת של קבוצת דלק הנמצאת בשליטת יצחק תשובה, מדווחת הבוקר כי נמצא גז טבעי בכמות משמעותית בקידוח "תנין 1". בקידוח שותפות חברות הבת של "דלק אנרגיה" - "נובל אנרג'י", "אבנר" ו"דלק קידוחים".

השותפות הגיעו למסקנה כי בקידוח נתגלו סימני פטרוליום (גז טבעי) משמעותיים, וזאת בעקבות דיווחי נובל אנרג'י, המתבססים על בדיקות שבוצעו במהלך הקידוח.

מעט יותר מים תטיס

לפי הערכות מדובר על כמות של כטריליון רגל מעוקב, מעט יותר ממאגר ים תטיס ההולך ומדלדל. השותפות מדווחות כי עובי השכבה הנושאת גז טבעי (נטו) הינו כ-40 מטרים. המפעילה ביצעה בקידוח בדיקות לוגים תוך כדי קדיחה אשר מהן עולה כי שכבת המטרה בקידוח מכילה גז טבעי.

עוד מדווחות השותפות כי בשלב זה מבוצעות עבודות ייצוב ושימור של חור הקידוח, וזאת על-מנת לאפשר ביצוע לוגים באמצעות כבל הכוללים על פי המתוכנן בדיקות חשמליות, סיסמיות ומגנטיות, וכן בדיקות של הרכב הגז הטבעי הסלעים והנוזלים במאגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת