בית הדין לעבודה אישר: שביתה במשק החל מיום רביעי

שלושה חודשים לאחר שההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה, אישרה השופטת נילי ארד להשבית את המשק החל מיום רביעי הקרוב, במחאה על בעיית עובדי הקבלן. עם זאת, השופטת הגבילה את השביתה בנתב"ג לשש שעות בלבד, וחייבה את הצדדים להגיע לדיון בצהרי יום השביתה. באוצר מאשימים: "ההסתדרות פועלת בצורה צינית ופוגעת באזרחים"

בית הדין לעבודה אישר להסתדרות להשבית את המשק החל מיום רביעי, זאת לאחר שהמשא ומתן בינה לבין נציגי האוצר והמעסיקים בנוגע להעסקת עובדי קבלן במשק, נקלע למבוי סתום.

עם זאת, הגבילה נשיאת בית הדין לעבודה נילי ארד את השביתה בנמל התעופה בן-גוריון, וקבעה כי במהלך יום רביעי יושבת הנמל החל מהשעה 6:00 ועד לשעה 12:00. בנוסף, חויבו האוצר, המעסיקים וההסתדרות להגיע לדיון מיוחד בבית הדין ביום השביתה בשעה 14:00.

במשרד האוצר מגיבים הלילה להחלטה ותוקפים את ההסתדרות: "לצערנו ההסתדרות משתמשת, ולא בפעם הראשונה, בכלי השביתה בצורה צינית, מתוך אינטרנסים לא ענייניים ועל חשבון פגיעה באזרחים ובמשק". באוצר טוענים כי המדינה והמעסיקים מובילים מהותי לשיפור תנאי עובדי הקבלן ועל כן "אין עילה לשביתה".

השביתה תפרוץ שלושה חודשים אחרי שהסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה, ובית הדין דחה מספר פעמים את בקשתם להשבית את המשק. בתגובה להחלטת בית הדין אמר יו"ר ההסתדרות עופר עיני כי הוא מקווה שתחת איום השביתה, יוכלו האוצר והמעסיקים להגיע למשא ומתן שיביא לפתרון בעיית העסקתם של עובדי קבלן במשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת