מעוז דורש 3 מיליון שקל בעקבות פיטוריו

הכלכלן הראשי לשעבר של בית ההשקעות אקסלנס נשואה שלמה מעוז, דורש פיצוי בגובה 3 מיליון שקלים, לאחר שפוטר בעקבות התבטאויותיו. על פי ההערכות, אקסלנס לא תסכים לשלם את הסכום הגבוה שדרש

פרשת פיטוריו של שלמה מעוז: מי שהיה הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה, דורש פיצוי בגובה שלושה מיליון שקלים בעקבות פיטוריו. באקסלנס לא ממהרים לשלם את הסכום, מכיוון שלטענתם הוא גבוה מפיצויי הפרישה שמגיעים לו.

מעוז הרוויח כמיליון שקלים בשנה במשרתו בבית ההשקעות, אך הוא פוטר מתפקידו לפני כחודש בעקבות התבטאויות גזעניות שהשמיע במהלך כנס במכללת ספיר.

"הייתי מעדיף שהמחאה תתחיל בפתח תקווה איפה שיש פערים אמיתיים ולא במרכז ת"א איפה שכל האשכנזים האליטיסטים", אמר מעוז בכנס על הפוליטיקה של המחאה החברתית במכללת ספיר. "בנק לאומי זה בנק של לבנים. בבית המשפט כולם אשכנזים - הם עושים טובים שהם ממנים שופט מזרחי".

"הפיצוי שמגיע לו רחוק מאוד"

על פי ההערכות, באקסלנס לא יסכימו לשלם את גובה הפיצוי שדורש מעוז על פיטוריו - שלושה מיליון שקלים, מאחר שלדבריהם מדובר בסכום מופרז. גורמים המקורבים לנושא טוענים כי מעוז מעוניין רק בכסף - וכמה שיותר - וכי הוא הציב דרישות שבית ההשקעות לא יכול לעמוד בהן. לדבריהם, הפיצויים שמגיעים לו "רחוקים מאוד" מהסכום אותו דורש מעוז

מאקסלנס נמסר בתגובה כי "עמדתה של אקסלנס לגבי אמירותיו החמורות של מעוז פורסמה בצורה החד משמעית והברורה ביותר. באשר להליך עצמו, מתוך רצון לשמור על כבודו ופרטיותו של מעוז, אנו מנועים מלהתייחס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת