למרות הסערה: שלמה מעוז לא פוטר מ"אקסלנס"

במהלך דיון ועדת הכספים בסוגיית פיטורו של שלמה מעוז מבית ההשקעות "אקסלנס", טען סמנכ"ל התפעול בחברה כי מעוז עדיין מכהן בחברה כדירקטור ויו"ר ועדת הקרנות. יו"ר הוועדה משה גפני תמך במעוז וקבע דיון נוסף בנושא

שלמה מעוז לא פוטר מבית ההשקעות אקסלנס, זאת למרות התבטאויותיו השנויות במחלוקת. סמנכ"ל התפעול בחברה מבהיר היום כי מעוז עדיין מכהן כדירקטור ויו"ר ועדת הקרנות בבית ההשקעות למרות הסערה שפרצה בעקבות התבטאויותיו.

משה ברמק סמנכ"ל תפעול באקסלנס, אמר היום במהלך דיון שערכה ועדת הכספים בסוגיה: "מעוז הוא איננו הפרזנטור והכלכלן הראשי שלנו יותר". אך עם זאת הבהיר כי הוא עדיין מחזיק בתפקידיו האחרים.

מעוז עצמו ומנכ"ל אקסלנס דוד ברוך, לא הגיעו לדיון למרות שזומנו אליו. יו"ר ועדת הכספים משה גפני מתח ביקורת חריפה על בית ההשקעות, ואמר כי "לפני שנה מעוז דיבר נגד החרדים וכולם שתקו, עכשיו כשהוא אומר דברים נכונים על כך שיש רק אשכנזים בכל מוקדי השליטה במדינה - מפטרים אותו. מה זה הדבר הזה?".

גפני דרש דיון נוסף בנושא, בהשתתפות מעוז וברוך. "לא נניח לעניין", הבטיח גפני. ההערכה היא כי הדיון יתקיים בשבוע הבא.

מעוז: "לאומי זה בנק של לבנים"

מעוז, שהיה הכלכלן הראשי של בית ההשקעות פוטר ממשרתו בעקבות התבטאויות גזעניות אותן השמיע. מעוז השתמש במהלך כנס במילים חריפות כשהתייחס ל"האליטה האשכנזית, בבנק לאומי, בבית המשפט העליון ובמפגינים שהשתתפו במחאה החברתית".

"הייתי מעדיף שהמחאה תתחיל בפתח תקווה איפה שיש פערים אמיתיים ולא במרכז ת"א איפה שכל האשכנזים האליטיסטים", אמר מעוז בכנס על הפוליטיקה של המחאה החברתית במכללת ספיר. "בנק לאומי זה בנק של לבנים. בבית המשפט כולם אשכנזים - הם עושים טובים שהם ממנים שופט מזרחי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת