מסתמן פתרון זמני למשבר ערוץ 10: מועד תשלום החובות נדחה בשנה

היועץ המשפטי לממשלה פרסם הבוקר חוות דעת, שאם תאומץ - תביא לקץ האיום על סגירת ערוץ הטלוויזיה המסחרי, עד סוף 2012. הוא מתח ביקורת נוקבת על הבעלים וכתב: "קיים גם קושי עקרוני בכך שערוץ שאמור להיות עצמאי ובלתי תלוי, פונה ונזקק פעם אחר פעם לעזרתן של הכנסת והממשלה"

מסתמן פתרון למשבר ערוץ 10 (יוסי זילברמן)

מסתמן סוף למשבר ערוץ 10 - לפחות עד לשנה הקרובה: בהודעה מטעם היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, נמסרה הבוקר המלצה לאפשר למנהלי הערוץ לדחות את מועד תשלום חובותיו עד לתום 2012 - מה שייאפשר, לפחות עד אז, את המשך הפעלתו.

בחוות הדעת שהגיש בנושא המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, צוין כי "קיימת חשיבות רבה לקיומו של ערוץ מסחרי נוסף, שהשפעתו על קידום חופש הביטוי והרחבת שוק הדעות חשובה וראויה להגנה. כך גם השפעתו על תחומי התרבות והפרסום".

עם זאת, נמתחה במסמך ביקורת נוקבת על בעלי ערוץ 10 והנהלתו - שזכו בארכה נוספת מבלי לעמוד בתנאים המחייבים אותם. "מול ערכים אלה, קיימים ערכים חשובים אחרים של קיום הוראות הדין ומילוי החובות שקיבל על עצמו בעל הזיכיון", נכתב בחוות הדעת. "קיים גם קושי עקרוני בכך שערוץ שאמור להיות עצמאי ובלתי תלוי, פונה ונזקק פעם אחר פעם לעזרתן של הכנסת והממשלה די לחלצו ממצוקותיו".

על הסוגיה האחרונה שהוזכרה, נכתב כי זו "דורשת בחינה וליבון שאינם בהכרח משפטיים, וטוב שייעשו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת