נתניהו בישיבת הממשלה: "מצבה הכלכלי של ישראל טוב ביחס לאירופה"

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר התייחס רה"מ נתניהו להחלטה של סוכנות האשראי S&P להוריד את דירוג האשראי של 9 מדינות באיחוד האירופי. לדבריו: סוף השבוע האחרון הבליט את הדרך האחראית שבה הממשלה מנהלת את הדברים, וכי מצבה של ישראל טוב מזה של אירופה

"כלכלת ישראל בולטת לטובה כתוצאה מהמדיניות האחראית שאנחנו מנהלים". כך פתח הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ישיבת הממשלה, בעקבות החלטתה של סוכנות דירוג האשראי S&P להוריד את דירוג האשראי של תשע ממדינות האיחוד האירופי, ביניהן צרפת, ספרד ואיטליה.

"לפני ארבעה חודשים בלבד העלתה סוכנות האשראי את דירוג האשראי של מדינת ישראל", אמר נתניהו והוסיף: "אנו לא פורצים את מסגרות התקציב, ושומרים על הכלל הראשון בניהול כל משק לפיו אתה לא מוציא יותר ממה שאתה מכניס".

בהמשך התייחס נתניהו לקיצוץ הרוחבי בתקציבי משרדי הממשלה השונים, לצורך מימוש התכנית לחינוך חינם מגיל 3. "העברנו משאבים גדולים מאוד לחוק חינוך חינם, והבאנו בשורה חברתית ולאומית ראשונה במעלה. את התקציב לכך לקחנו ממקורות אחרים - כל השרים תרמו 4% מתקציבי משרדיהם", הזכיר ראש הממשלה.

"סוף השבוע הזה הבליט את הדרך האחראית שבה אנחנו מנהלים את הדברים; מאפשרים גם לשמור על הביטחון, גם להביא חינוך חינם וגם לשמור על התקציב", סיכם נתניהו בנאומו.

מכה כלכלית קשה לאיחוד האירופי

לאחר שבחודש אוגוסט האחרון ארה"ב איבדה את דירוג האשראי המושלם שלה, שלשום הגיע תורה של צרפת ועוד שמונה מדינות אירופאיות: S&P הורידה את דירוג האשראי של הכלכלה השנייה בגודלה בגוש האירו ברמה אחת לרמה של AA+, דרגה אחת מתחת לדרגה המושלמת AAA בה החזיקה צרפת עד עתה.

סך הכל הורידה הסוכנות את דירוגן של תשע מדינות בגוש האירו. דירוג האשראי של הכלכלה הרביעית בגודלה בגוש, ספרד, ירד לרמה A מרמה של AA- (ירידה של דרגה אחת) ואילו דירוג האשראי של הכלכלה השלישית בגודלה בגוש, איטליה, ירד ל BBB+ מרמה קודמת של A+ (ירידה של שתי דרגות). כמו צרפת, גם אוסטריה, אחת המדינות העשירות באיחוד, איבדה את הדירוג המושלם שירד לרמת AA+. דירוג האשראי של פורטוגל ירד לרמה של BB. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת