מקור הכנסה חדש למשרד הביטחון?

בדיון הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת נחשף כי בתוך כשנתיים תחל המדינה לגבות מכלי התקשורת תמלוגים על השמעת שירי הלהקות הצבאיות. כיום, משרד הביטחון דווקא משלם תמלוגים בגין השמעת יצירות בגלי צה"ל. "נמפה את כל יצירות הלהקות, כדי שנוכל לגבות תשלום על השמעתן", הבטיחו במשרד

המדינה תגבה תמלוגים על השמעת שירי הלהקות הצבאיות: הוועדה לביקורת המדינה דנה היום (שני) בדוח חריף של מבקר המדינה, על אי-שמירת זכויות יוצרים, רישום פטנטים וקניין רוחני במשרד הביטחון ובצה"ל, על הפיתוחים הטכנולוגיים והידע שהצטבר. בדיון נחשף כי בתוך כשנתיים, תחל המדינה לגבות מכלי התקשורת תמלוגים בגין השמעה של יצירות הלהקות הצבאיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן, "הזנחה ארוכת שנים של משרדי הביטחון, המשפטים והאוצר בשמירת זכויות יוצרים גרמה הפסד של מיליארדי שקלים למדינה. עליהם להיות יותר אקטיביים, ועל המדינה לגבות את התמלוגים על השקעותיה".

תא"ל במיל' יוסי ביינהורן, ראש חטיבת הביטחון במבקר המדינה, קרא למשרד הביטחון להבטיח את זכויות היוצרים ולתחשב בתקציב הביטחון גם את הקניין הרוחני.

רוני מורנו, סמנכ"ל משרד הביטחון, השיב כי "בקרוב תוקם חברה ממשלתית שתהיה הזרוע של המשרד לניהול ההמצאות ושיווקן, וגביית התמלוגים עליהם. גיבשנו נהלים חדשים בעניין, כולל לימוד ממשרדים אחרים, האקדמיה וחברות עסקיות".

לדברי שלום גנצר, הממונה על ביקורת המדינה במשרד הביטחון, משרדו דווקא משלם כיום תמלוגים לאמ"י ולפדרציות בגין השמעת יצירות בגלי צה"ל. "בקרוב נמפה ונאסוף את כל יצירות הלהקות הצבאיות, כדי שנוכל לגבות תשלום על השמעת יצירותיהם", הוא הבטיח.