שלמה מעוז: "אשתי אשכנזייה - אני לא שונא אותם

דקות חלפו מהרגע שאמר את דבריו בגנות בנק לאומי, ועד שפוטר מבית ההשקעות אקסלנס נשואה. עכשיו, מנסה שלמה מעוז להנמיך את הלהבות. "כואב לי, כי אני רואה עוד דור שיסבול מקיפוח. אשתי אשכנזייה, הילדים שלי חצי אשכנזים – אני ממש לא שונא אותם"

לאחר שפוטר מ"אקסלנס נשואה" לאחר דברים שהשמיע בגנות בנק לאומי, אותו כינה "בנק של לבנים", הגיע הכלכלן שלמה מעוז לריאיון מיוחד ב"אולפן שישי". מעוז מספר כי דקות לאחר דבריו, הוא קיבל את הודעת הפיטורין מההנהלה. "יצאתי ממכללת ספיר ועוד לא הגעתי לצומת אשקלון, אז קיבלתי טלפון מאחד מאנשי ההנהלה שאמר לי 'תתפטר או תפוטר'. הייתי המום ונסער מההודעה הזו".

לאחר שיחת הטלפון, המשיך מעוז בנסיעתו לעבר משרדי הנהלת החברה שבת"א. "אמרתי לחבר ההנהלה שאני רוצה לחשוב על מה שהוא אמר, ובדיעבד ידעתי שהיו כותרות שאני לא ראיתי. יצאתי מהפריפריה ,נסעתי למדינת תל אביב וכולם תקפו אותי בטלפונים".

"אשתי אשכנזייה, אני לא שונא אותם"

הכלכלן הבכיר מספר על הרגעים הקשים שעבר בימים האחרונים. "בכיתי, ולאו דווקא בגלל שפיטרו אותי. בכיתי דווקא בגלל שאני רואה עוד דור שמפלים אותו לרעה והוא מקופח. אני רואה את האתיופים בקריית מלאכי וזה גרם לי לשבר ולזעזוע. עלו בי דברים לא נעימים. בזיכרון הקולקטיבי שלנו זה עשה לי לא טוב".

"כנראה שבמדינת תל אביב אסור לדבר על סוג מסוים של גזענות", הוסיף מעוז, "לכם היה מאוד קל לדבר על גזענות בקריית מלאכי כי שולחים משם כתב ממדינת תל אביב כדי להוכיח שיש תקלות וגזענות. הפיטורים שלי? כנראה שחששו מתגובת הבנק".

"אין לי שנאה", ביקש מעוז להבהיר לסיכום, "אשתי אשכנזייה והילדים שלי חצי אשכנזים, החברים שלי אשכנזים. זו זכותי לדבר ולהעלות את הדברים הללו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת