הגדלה משמעותית בקצבאות לנכים

לאחר סיכום בין שר הרווחה לארגוני הנכים, הוחלט על העברה של 200 מיליוני שקלים שישמשו להגדלת הקצבאות לילדים נכים, לנכים מבוגרים שמעסיקים עובד זר ולנכים הסובלים ממוגבלות שכלית. מנכ"לית הארגון למען הורים לילדים נכים: "יש עוד הרבה עבודה בנושא"

נכים יזכו להעלאה בקצבאות (חדשות 2)

בשורה להורים לילד נכה: הקצבה המשולמת לכ-4,800 ילדים עם נכות קשה, המוגדרים ככאלה שתלויים לחלוטין בעזרת הזולת, תגדל ב-28 אחוזים ותעמוד עד שנת 2013 על 3,072 שקלים לחודש - זאת בעקבות סיכום שהגיעו אליו שר הרווחה משה כחלון יחד עם ארגוני הנכים.

בנוסף, ייהנו מהגדלת קצבת הנכות גם 11,000 נכים עם בעיות נפשיות ופיגור, שקצבתם תגדל ב-11 אחוזים. גם קצבת הנכים המבוגרים המעסיקים עובד זר תזכה לתוספת חד פעמית של כמה מאות שקלים, זאת כפיצוי על עליית שכר המינימום. בסך הכל סוכם על תוספות בסכום של כ-200 מיליוני שקלים.

דפנה אזרזר, מנכ"לית ארגון אהב"ה, המאגד הורים לילדים נכים, בירכה על התוספת, שלדבריה הכרחית במיוחד בימים אלה לאור עליית המחירים ושחיקת הקצבאות. לדבריה, "יש לעשות עוד הרבה על מנת לסייע לאוכלוסיית הילדים הנכים ומשפחותיהם".

שר הרווחה, ח"כ משה כחלון אומר: "ההטבות מהוות בשורה חשובה לאוכלוסיית הנכים בישראל ומשפרות את איכות חייהן. בכוונתי לפעול במלוא המרץ לקידום וזירוז הליכי החקיקה. ההטבות שהושגו אינן סוף פסוק, ואנו נמשיך לפעול לשיפור רמת חייהם של הנכים וכלל האוכלוסיות החלשות בחברה זוהי שליחותינו ואחריותנו המוסרית והחברתית".

מנכ"לית המוסד לביטוח לאומי, הגב' אסתר דומיניסיני מסרה בתגובה: "השגנו תקציב נכבד במטרה לשפר את רמת חייהן של קבוצות אוכלוסייה מגוונות בקרב הנכים. מדובר באוכלוסיות עם נכויות מורכבות ואף קשות, התייחסות יתרה ניתנה לאוכלוסיית הילדים הנכים הקשים ובני משפחותיהם, זאת מתוך הכרה והבנה את העומס הרגשי והכלכלי המוטל עליהן" .