על רקע המחאה החברתית: שופרסל מפטרת עשרות עובדים

ההאטה בעסקים, בעקבות המחאה החברתית בחודשים האחרונים בישראל, ממשיכה להשפיע על חברות המזון. רשת השיווק "שופרסל" מתכוונת לפטר עשרות עובדי מטה במטרה לשפר את הרווחים שרשמו ירידה של 60% ברבעון השלישי של 2011

"שופרסל". קיצוצים בעשרות עובדים (חדשות 2)

על רקע המחאה החברתית בקיץ האחרון, ובעקבות צניחה ברווחים, ברשת "שופרסל" מתכוונים לפטר עשרות עובדים, כחלק ממהלכי התייעלות שנועדים לשפר את הרווחיות של הקבוצה. מדובר בעובדי מטה של החברה, ולא בעובדי הסניפים.

ההחלטה לקצץ בעובדי הרשת, התקבלה לאחר שנרשמה ירידה של 60% ברווחי החברה ברבעון השלישי של שנת2011. "שופרסל" מצטרפת לחברת "שטראוס", שהודיע על כוונתה לפטר בקרוב עשרות עובדים. גם במקרה של שטראוס אין כוונה לפטר עובדי ייצור או עובדי הסניפים.

משופרסל נמסר בתגובה, כי "לאור השינויים החלים בארץ ובעולם ולאור עדכון אסטרטגיית החברה וצרכיה, על פי הנחיית מנכ"ל החברה איציק אברכהן, החברה תבצע צמצום והתאמות במערך משאבי האנוש בהנהלה ובמטה החברה. החברה תצמצם את היקף קליטת העובדים החדשים ב-2012".

חברת יוניליוור מפטרת כ-50 מעובדי החברה בצפון הארץ, אשר עובדים באגף הייצור במפעלי תלמה וורד הגליל בצפון, ולכולם הוצע לפרוש בפרישה מוקדמת בתנאים מועדפים. כמו כן, גם ברשת "מגה" דיווחו בדוחות הרבעון השלישי על כוונתם לפטר כ-50 עובדי מטה במטרה לקצץ בהוצאות ולהגדיל הרווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת