"טבע" נפרדת משלמה ינאי; "יוצא לדרך חדשה"

שלמה ינאי, מנכ"ל ענקית התרופות "טבע" הודיע רשמית על פרישתו מהתפקיד והסביר: "רוצה לפתוח בפרק חדש בחיי". מחליפו, ד"ר ג'רמי לוין: "טבע היא חברה ישראלית ותישאר כזו"

ב"טבע" הודיעו הבוקר רשמית על עזיבתו של מנכ"ל ענקית התרופות שלמה ינאי במסיבת עיתונאים במלון הילטון בתל אביב, אותה העברנו בשידור חי.

את מסיבת העיתונאים פתח ד"ר פיליפ פרוסט, יו"ר "טבע". "כפי שאתם יכולים לדמיין, אנו מצטערים ששלמה החליט לעזוב את החברה אך מכבדים את החלטתו. אנו יודעים שיש לו אפשרויות אחרות שהוא רוצה לנסות. שלמה תרם רבות ל'טבע' בשנים האחרונות", אמר.

"שלמה הפגין מנהיגות חזקה שזוהתה בתוך החברה וגם בזירה הבינלאומית", הוסיף ד"ר פרוסט. "תחת הנהגתו של שלמה, טבע הגבירה את דריסת הרגל העולמית שלה. שלמה שוקל אפשרויות במגזר הציבורי והפרטי. אם יילך בדרך הציבורית, אני מאמין שהישראלים ירוויחו ממנהיג שכזה. שלמה מכיר כל סנטימטר בישראל ובאזור. הוא השתתף בשיחות השלום בקמפ דיוויד. נהיה ברי מזל אם שלמה ישתתף שוב בתהליך השלום".

על המנכ"ל החדש ג'רמי לוין אמר פרוסט: "לג'רמי יש הבנה עמוקה של ההזדמנויות והאתגרים בתעשיית התרופות ויש לו את היכולת לנהל חברת תרופות גדולה. כמנהיג עסקי ורופא הוא מחויב להביא טיפול אפקטיבי לחולים בכל העולם. אנחנו מצפים ששינוי המנהיגות ייעשה באופן מסודר. אנו מחויבים לעבוד יחדיו".

ינאי עצמו אמר: "ההחלטה שלי לפרוש באה על רקע רצוני לפתוח בפרק חדש בחיי עם הגיעי לגיל 60. זאת לאחר עשר שנים של עשייה מרתקת ואינטנסיבית במגזר הכלכלי העסקי בראש שתי חברות. העשייה שלי במגזר העסקי החלה מיד ברצף ל-32 שנות שירות בצה"ל וההחלטה נעשתה לאחר מחשבה רבה והתייעצות עם הקרובים אליי".

"אני עומד בראש טבע כבר 5 שנים, זהו זמן לא מבוטל במונחים של חברה גלובלית ענקית אשר ניהולה מחייב את מיקוד מירב המשאבים המקצועיים והאישיים מסביב לשעון", הוסיף. "לצד התובנות והניסיון המגוון שצברתי, אני מרגיש מלא כוח רצון ומוטיבציה לטיול על עצמי אתגרים חדשים. מתכוון להעמיד את כל הניסיון הידע שברשותי למען התעשייה הכלכלה והחברה הישראלית. אני בטוח שד"ר ג'רמי לוין הוא האיש הנכון והראוי בעת הזו להוביל את טבע לשיאים חדשים. רוצה לאחל לו הצלחה רבה בתפקיד המאתגר והמרתק".

ד"ר ג'רמי לוין נשא דברים לאחר מכן. "זה כבוד לעמוד פה היום", אמר בנאומו, לסירוגין בעברית ובאנגלית. "גבירותיי ורבותיי, לכבוד הוא לי לעמוד כאן היום בפניכם. לטבע יש היסטוריה ארוכה של הצלחה לאורך שנים רבות. הובילו אותה מנהיגים יוצאי דופן, אלי הורוביץ, ישראל מקוב ושלמה ינאי. הם בנו את אחת החברות הגדולות בעולם. זכיתי להימנות על ממשיכי דרכם. יש בלבי צער אחד: על כך שאלי הורוביץ ז"ל, אישיות אותה הוקרתי והערכתי עמוקות, איננו היום עמנו".

"אני מודה לחבר המנהלים ולבעלי המניות על האמון בי", אמר ד"ר לוין, המנכ"ל הנכנס. "אני רוצה להודות לשלמה ינאי, מנכ"ל טבע, שלמדתי לאהוב, לחבב ולכבד. אני אעבוד בצמוד לשלמה בתקופת החפיפה כדי ליצור מעבר חלק. טבע היא חברה ישראלית והיא תישאר כזו. חברה שדרך פעולות הנהלתה ועובדיה ברחבי העולם עוזרת למיליוני לקוחות מדי יום".

 ינאי צפוי לפנות לפוליטיקה

ינאי צפוי לסיים את תפקידו במאי או ביוני השנה. הוא הגיע ל"טבע", חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם, בעקבות היו"ר המיתולוגי, אלי הורביץ' ז"ל, וצפוי לפנות לפוליטיקה.

מקורבים לינאי מסרו ל"גלובס" כי יש מספר סיבות לפרישתו של ינאי. בין היתר, ציינו כי הוא מרגיש "עייף" לאחר 10 שנים בהם ניהל גם את מכתשים אגן וגם את טבע. כמו כן, מסרו המקורבים כי מנכ"ל טבע קיבל "מספר הצעות מעניינות" אחרות, הן בעולם הכלכלי והן בעולם הפוליטי.

עוד מסרו אותם מקורבים כי ינאי מעריך ש-2012 תהיה שנה מצוינת לטבע, ולפיכך מרגיש בנוח לפרוש. ינאי הגיע לטבע מטעמו של היו"ר האגדי אלי הורביץ ז"ל, לאחר שכיהן כמנכ"ל מכתשים אגן . בשנת 2007 החליף ינאי את ישראל מקוב כמנכ"ל טבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת