מנכ"ל טבע שלמה ינאי פורש מתפקידו

מנכ"ל ענקית התרופות צפוי לסיים את כהונתו במאי או יוני השנה. מקורבים לינאי ל"גלובס": הוא מרגיש "עייף" לאחר 5 שנים בניהול מכתשים אגן וטבע; קיבל הצעות מהעולם הפוליטי והכלכלי. מחליפו: ד"ר ג'רמי לוין, בן 58

אחרי 5 שנים בתפקידו, מנכ"ל חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם "טבע", שלמה ינאי, פורש. ינאי צפוי לסיים את תפקידו במאי או ביוני השנה. ינאי הגיע לטבע בעקבות היו"ר המיתולוגי, אלי הורביץ' ז"ל, וצפוי לפנות לפוליטיקה.

מקורבים לינאי מסרו ל"גלובס" כי יש מספר סיבות לפרישתו של ינאי. בין היתר, ציינו כי הוא מרגיש "עייף" לאחר 10 שנים בהם ניהל גם את מכתשים אגן וגם את טבע. כמו כן, מסרו המקורבים כי מנכ"ל טבע קיבל "מספר הצעות מעניינות" אחרות, הן בעולם הכלכלי והן בעולם הפוליטי.

עוד מסרו אותם מקורבים כי ינאי מעריך ש-2012 תהיה שנה מצוינת לטבע, ולפיכך מרגיש בנוח לפרוש. ינאי הגיע לטבע מטעמו של היו"ר האגדי אלי הורביץ ז"ל, לאחר שכיהן כמנכ"ל מכתשים אגן . בשנת 2007 החליף ינאי את ישראל מקוב כמנכ"ל טבע.

ינאי: "פונים אליי מכל מיני כיוונים"

בריאיון לעיתון "גלובס" בינואר 2011, התייחס ינאי למספר הצעות שקיבל ליום שאחרי סיום תפקידו בטבע: "פונים אליי מכל מיני כיוונים. חברים שלי הצטרפו לעולם הפוליטי, וזה דבר שאני מכיר עוד מתקופתי בצבא - זה חלק מהמציאות הישראלית. כשאני השתחררתי משירות הקבע, החלטתי שאני לא מצטרף לעולם הזה אלא הולך למקום אחר, כך שזה מעולם לא גירה אותי. אבל זה לא אומר שלא אכפת לי, כמו לכל אזרח".

רעידת אדמה בחברת טבע

כשנשאל באופן ישיר אם בכוונתו להיכנס לפוליטיקה בישראל בקרוב, השיב ינאי: "יכול להיות שפעם כן. עכשיו לא".

מחליפו של ינאי, ד"ר ג'רמי לוין, בן 58, נולד בדרום אפריקה וחי בארה"ב מאז 1986. הוא בעל תואר ראשון בזואולוגיה באוניברסיטת אוקספורד, תואר שני ושלישי בביולוגיה מולקולארית מאוניברסיטת אוקספורד ותואר דוקטור לרפואה מאוניברסיטת קיימברידג'. הוא צפוי לעבור עם משפחתו לישראל ולהתחיל בתקופת חפיפות עם ינאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת