מכירת דירות בישראל - בשפל של 3 שנים

משרד האוצר מפרסם היום נתונים מפתיעים באשר למספר הדירות שנמכרו בחודש אוקטובר בישראל. שוק הנדל"ן הישראלי מתקרר ובחודש אוקטובר כמות הדירות שנמכרו הוא הנמוך ביותר מאז שנת 2008. בהשוואה לנתונים מחודש אוקטובר בשנה שעברה חלה ירידה בשיעור של 50% במכירת דירות יד ראשונה

שוק הנדל"ן הישראלי מתקרר (רויטרס)

האם המחאה החברתית נושאת פירות ראשונים? משרד האוצר מפרסם היום נתונים מפתיעים באשר למכירת דירות בישראל. בחודש אוקטובר נרשמה התקררות נוספת בשוק הנדל"ן המקומי, כאשר מספר העסקאות הסתכם בכ-4600 בלבד, מעט מעל רמת השפל ההיסטורית שנרשמה באוקטובר 2008, עם פרוץ המשבר הכלכלי בעולם.

הנתונים שמפרסם משרד האוצר מתייחסים למספר העסקאות שהתבצעו בחודש אוקטובר האחרון. לדוגמא בהשוואה לחודש ספטמבר נרשמה ירידה בשיעור של 15%במכירת הדירות. בהשוואה לחודש אוקטובר בשנת 2010 מדובר בירידה מסיבית של 50%.

ירידה חדה - דווקא בתל אביב

אזור תל אביב בולט במיוחד עם שעורי ירידה חדים במספר הדירות יד שנייה שנמכרו בחודשים האחרונים. בחודש אוקטובר נרשמה ירידה של 40% בפלח שוק זה בתל אביב, וירידה של 50% במכירת דירות יד ראשונה.

רכישת דירות להשקעה רשמה בחודש אוקטובר שיעור ירידה חד מזה שנרשם בסך העסקאות: בהשוואה לחודש הקודם נרשמה ירידה בשיעור של כ-21% ואילו בהשוואה לאוקטובר אשתקד מגיע שיעור הירידה לכ-57%.

באשר למחירי הדירות, בחודש אוקטובר חלה ירידה נוספת אך מתונה בשיעור של 1.3% לעומת חודש ספטמבר. אזור השפלה מוביל עם הירידה המשמעותית ביותר במחיר בשיעור של כ-2% ואילו באזור השרון התמתן שיעור הירידה לשיעור של 0.7% לאחר ירידה של 2.3% בחודש הקודם. באזור ירושלים נרשמה יציבות לאחר ירידה בשיעור של 2% בחודש הקודם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת