גזירות כלכליות? השרים ונתניהו זכו להעלאה

שינויים כלכליים הגיעו עם בואה של שנת 2012: אנו נשלם יותר ארנונה, על נסיעות בתחבורה הציבורית ועל הדלק, הפנסיה שלנו תצטמק ורכבים חדשים יתייקרו. במקביל, הורים עובדים לילדים עד גיל 5 יזכו להנחה של מאות שקלים בתשלומי מס ההכנסה. ומי צוחקים כל הדרך אל הבנק? חברי הממשלה שזכו להעלאה של אלף שקלים

צוחק כל הדרך על הבנק? רה"מ נתניהו (רויטרס)

שנת 2012 יצאה לפני מספר שעות לדרך, ואיתה עוד גזירות כלכליות, כשמקביל ייכנסו לתוקף הטבות מס עליהן החליטה ועדת טרכטנברג, הטבות שאושרו על ידי הממשלה.

מיהם היחידים שיחייכו לגמרי הבוקר? העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי שרי הממשלה והעומד בראשה, שזכו להעלאה של 1,000 שקלים למשכורת. ראש הממשלה ירוויח בשנה הקרובה 47,000 שקלים לחודש, בעוד משכורתם של שרי הממשלה תעמוד על 41,700 שקלים בכל חודש.

הגזירות: ייקור הדלק והעלאת תשלומי הארנונה

הבוקר גם ייכנסו לתוקף גזירות הכלכליות חדשות: העלאה של 3% בתשלומי הארנונה ברחבי הארץ, עלייה של 5% בתשלומי המס על רווחי ההון בבורסה - מה שישפיע באופן ישיר על הפנסיה של רבים מאיתנו. הבוקר גם עלתה ההפרשה המינימלית של השכירים במשק לפנסיה, והיא תעמוד על 12.5%.

יתר על כן, הלילה בחצות התייקרו מחירי הדלק ב-12 אגורות לליטר. מחירו ליטר דלק 95 אוקטן עומד הבוקר על 7.23 שקלים, ועל פי ההערכות צפוי המחיר להאמיר בהמשך השנה. בנוסף, צפויה עלייה במחירי מכוניות חדשות, זאת בשל העלייה בשער הדולר. גם מחיר הנסיעה בתחבורה ציבורית יתייקר ב-20 אגורות.

ההטבות: פטור ממכס לאלף מוצרים והפחתה במס הכנסה

השנה הקרובה לא תטמון בחובה רק גזירות, אלא גם מספר הטבות כלכליות. הראשונה והמשמעותית ביניהן: מתן שתי נקודות זיכוי במס הכנסה לאמהות עובדות מתחת לגיל חמש. גם האבות העובדים לילדים עד גיל שלוש יזכו לשתי נקודות זיכוי במס הכנסה. מדובר בהטבה של מאות שקלים לכל משפחה.

בנוסף, עובדים המרוויחים בין 8,000 ל-14,000 שקלים בחודש יזכו להנחה של כמה עשרות שקלים מדי בחודש בתשלום מס ההכנסה. במקביל יועלה שיעור המס לעובדים הנמצאים במדרגות המס העליונות בשלושה אחוזים.

בנוסף, כחלק מהמלצות ועדת טרכטנברג, יבוטל המכס על מספר מוצרים שאינם מיוצרים בישראל, כמו למשל צעצועים, מוצרי חשמל רבים וצמיגים לרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת