מרקל: משבר האירו רחוק מסיום

קנצלרית גרמניה נאמה לרגל השנה החדשה, אך לא היו בשורות טובות בפיה. "הדרך להתגבר על משבר האירו לא תהיה נטולת מכשולים", אמרה אך הבטיחה כי אם יהיה שיתוף פעולה של כל המדינות, המשבר ייפתר. הנגיד פישר: אירופה תעשה הכל כדי להציל את האירו

מרקל. אופטימית, למרות הכל (רויטרס)

המשבר לא ממהר לחלוף - ובאירופה מכירים בכך: קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נאמה הלילה לרגל השנה החדשה וקראה למדינות הגוש לחזק את שיתוף הפעולה ביניהן על מנת להתמודד עם המשבר, אך הודתה כי הדרך לפתירתו עוד רחוקה.

"הדרך להתגבר על כך לא תהיה נטולת מכשולים, אולם בסוף הדרך אירופה תצא מהמשבר חזקה יותר מבעבר", אמרה מרקל בנאום ששודר בטלוויזיה. "היום, אתם יכולים להיות בטוחים כי אעשה הכל על מנת לחזק את האירו".

הנגיד פישר: אירופה תעשה הכל כדי להציל את האירו

עם זאת הוסיפה מרקל: "הדבר יצליח רק אם אירופה תלמד מטעויות העבר. לדוגמה - מטבע יכול להיות מוצלח רק אם נשתף פעולה באירופה יותר מבעבר".

השבוע, בראיון מיוחד שהעניק לקרן מרציאנו במהדורה המרכזית, התייחס נגיד בנק ישראל הפרופסור סטנלי פישר למשבר החוב באירופה. "מנהיגי אירופה קיבלו את החלטה להציל את האירו והם יעשו כמעט כל דבר לעשות זאת", אמר.

בתוך כך הודיעה הלילה ספרד על שורת קיצוצים נרחבת והעלאת מיסים, כחלק מהניסיון לסגור את החובות הכבדים שהותירה הממשלה הקודמת. שבוע בלבד לאחר כניסתו לתפקיד של ראש הממשלה החדש, הודיע על קיצוץ של 20 מיליארד דולרים - במסגרתם יפוטרו מאות עובדים אשר יצטרפו לחמישה מיליון מובטלים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת