שיא חדש: שיעור האבטלה הנמוך אי פעם

אם הרגשתם שבזמן האחרון כולם עסוקים, ייתכן שזה פשוט בגלל שהם בעבודה. נתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מגלים כי שיעור האבטלה בישראל לחודש אוקטובר הוא הנמוך ביותר בתולדות מדינת ישראל. עם זאת, האבטלה היא הפרמטר שמגיב אחרון בזמן האטה במשק

שיא של כל הזמנים (חדשות 2)

גאווה ישראלית: על רקע המשבר הכלכלי בשווקי העולם, מתפרסמים נתונים מעודדים על המשק הישראלי. שיעור האבטלה במשק צנח בחודש אוקטובר לרמה של 5% מכוח העבודה האזרחי, שיא חדש של כל הזמנים, כך פרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) לפי נתוני המגמה מתוך סקר כוח האדם.

הלמ"ס עדכנה גם את שיעורי הבלתי מועסקים לחודשים האחרונים, מהם עולה שמתחילת השנה מסתמנת ירידה עקבית ובלתי פוסקת בשיעור האטבלה של 0.1%-0.2% בכל חודש.

בתחילת השנה עמד שיעור האבטלה על 6.2%, והוא המשיך לרדת עד שהגיע בחודש מאי האחרון ל-5.6% בלבד. הירידה נמשכה גם בחמשת החודשים שאחריו והגיע כאמור לשיעור של 5%.

מדובר בנתונים מפתיעים במיוחד, לאור העובדה שהמשק הישראלי נמצא בהאטה מובהקת בפעילות הכלכלית, שכולל גם את הירידה בייצוא התעשייתי, שעתיר בכוח אדם. עם זאת, ניסיון העבר מלמד שהאבטלה היא הפרמטר הכלכלי שמגיב בפיגור הגדול ביותר לפעילות המשקית.

שר האוצר שטייניץ הגיב לפרסום הנתונים ואמר כי "אנחנו גאים בירידת האבטלה לנתון היסטורי של 5% - עדות להצלחת המדיניות האנטי משברית שהובילה הממשלה. יחד עם זאת, כדי לשמור על ההישג של אבטלה נמוכה גם בעתיד, לנוכח המשבר המתעצם באירופה, נצטרך להמשיך לעודד השקעות וצמיחה במשק תוך הקפדה על מדיניות תקציבית אחראית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת