חברת החשמל מודה לראשונה: "יש לנו עובדים מיותרים"

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון-טל, מודה כי יש בחברה עובדים מיותרים, אבל טוען כי גם אם כל העובדים יפסיקו לעבוד ממחר בבוקר, מחירי החשמל יעלו. לדבריו, משכורות העובדים הן רק חלק קטן מההוצאות שנובעות מרכישת דלקים בעקבות המחסור בגז טבעי, אבל מבטיח: התייעלות - מהחודש הבא

האם בקרוב מאד נשלם 30% יותר על החשמל שאנו צורכים? תלוי את מי שואלים: אנשי חברת החשמל אומרים שהדלקים מתייקרים בגלל משבר הגז עם מצרים. שר האוצר יובל שטייניץ סבור ש-30% זה יותר מדי לצרכן. ולדברי יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון-טל, ההתייקרות תגיע גם אם לא יועסק אפילו עובד אחד בחברת החשמל.

"בשנה הקרובה אנחנו הולכים לשלם 20 מילארד שקלים על דלקים כי אין גז מצרי", אמר היום רון-טל בריאיון לתכניתנו "שש". "גם אם מחר בבוקר כל עובדי חברת החשמל יפסיקו לעבוד, המחירים יעלו כי לא העובדים מהווים את ההוצאה העיקרית בחברה".

לדבריו, המחסור בגז הוא בעיה ברמה לאומית שלא חברת החשמל יכולה לספק את הפיתרון עבורה. "קרה משהו שהוא בעל השפעה לאומית, אין גז מצרי ומשתמשים בסולר שהוא גם יותר יקר וגם יותר מלוכלך, וזה משפיע על המחירים", הסביר רון-טל.

רפורמת התייעלות - כבר בחודש הבא

יו"ר דירקטוריון חברת חשמל, יפתח רון טל (חדשות 2)
אבל נתונים לחוד ותדמית לחוד. הפרסומים על התנאים של עובדי החברה, לצד הפרסום האחרון על ההחלטה לרכוש חנוכיות בשווי מיליון שקלים כדי להעניק אותן מתנה לחג לעובדים לא עושים טוב לתדמית העובדים. למרות שהחברה חזרה בה מהחלטתה בדבר המתנות לחג, ברור שהתנאים החריגים עולים כסף.

רון-טל מודה שקיים חוסר יעילות בהתנהלות החברה העיקרית שמספקת אנרגיה בישראל. "נכון שיש חוסר יעילות בחברה שצריך לטפל בו ויש עובדים מיותרים", הוא אומר, "אבל אנחנו, בתיאום עם הממשלה ועם איגוד העובדים, נחושים להביא לרפורמה במערכת החשמל שתוביל להתייעלות מקיפה, ואני מוביל את התכנית".

מתי נראה את השינוי? רון טל-מבטיח שהתהליך יתחיל כבר בחודש הבא. "שנת 2012 תהיה השנה שבה נתחיל במימוש הרפורמה במסגרת ההתייעלות", הוא מצהיר. כך או כך, כנראה שזה לא מה שיוביל להוזלה משמעותית בתעריפי החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת