מהפכת הסלולר יוצאת לדרך: האם זה משתלם?

מחר ייצא לדרך השלב הראשון של מהפכת הסלולר: אל שלוש החברות הקיימות יצטרף המפעיל הווירטואלי הראשון - רמי לוי (האיש והסופרמרקט). איך זה יעבוד, כמה זה יעלה לנו, האם כדאי לעבור מחברה אחרת והאם זה משתלם? עידו סולומון יצא לבדוק

מהפכת הסלולר יוצאת לדרך. אל שלוש החברות הקיימות יצטרף מחר המפעיל הווירטואלי הראשון - רמי לוי, שעשה כבר מהפכה אחת בתחום רשתות השיווק. לוי יכריז על השקת הפעילות של הרשת שלו, והמפעילות הנוספות יצטרפו אליו בשבועות ובחודשים הקרובים. איך זה יעבוד וכמה אנחנו נוכל לחסוך?

תכנית התעריפים של לוי שתושק מחר תכלול תשלום חודשי קבוע של כ-15 שקלים, תשלום של 20 אגורות לדקת שיחה ותשלום של 15 אגורות להודעת טקסט. גלישה סלולרית תעלה ברשת החדשה 15 אגורות למגה-בייט.

רמי לוי מדגיש כי "באופן טבעי גם ברשת שלי אוהב למכור הרבה ולהרוויח קצת זה מה שאני עושה. ברגע שאני נכנס אני יוצר תחרות. המחירים ירדו אני פונה בעיקר ללקוחות שלא יכלו לנהל מו"מ עם המפעילים הגדולים, ששילמו הרבה כסף – אני הולך לחסוך להם הרבה כסף".

 

מדברים מעט? משתלם יותר

כאשר משווים בין התכניות הקיימות ברשתות הסלולר ובין והתוכנית העתידית של רמי לוי, התוצאות חד משמעיות: לקוחות שממעטים בדקות שיחה והודעות טקסט ואינם גולשים באינטרנט הסלולרי, ייהנו אצל לוי מתעריפים עדיפים. עבור 150 דק' שיחה ו-150 הודעות טקסט תשלמו אצל לוי 67 שקלים וחצי. אצל המפעילות הגדלות לעומת זאת תשלמו בחבילת ה-"לא דיברת לא שילמת" מחיר הנע בין 171 ל-230 שקל.

לקוחות שמדברים עד 400 דקות שיחה, שולחים עד 400 הודעות טקסט ומשתמשים באינטרנט – צריכים לבחור בין חבילות דומות והפרשים קטנים יותר. החבילה הזולה ביותר תהיה דווקא בפלאפון עם 169 שקלים לעומת כ-210 שקלים אצל לוי וכ-230 שקלים בסלקום ופרטנר.

נכון להיום, ללקוחות "כבדים" יש חבילות משתלמות יותר דווקא אצל המפעילות הקיימות - בין כ-264 ל274 שקלים. מי שיצטרף לרשת של רמי לוי יאלץ לשלם יותר מ-300 שקלים.

מעט מכשירים, יחסית פשוטים

לוי לא מתכוון להתחרות במפעילות הקיימות בגזרת מכירת המכשירים. הרשת החדשה תציע מעט מכשירים, פשוטים יחסית. בהמשך החודש צפויה לצאת לדרך באופן מצומצם גם פעילות המתחרה הוירטואלית  Five  והסכינים כבר נשלפות.

במהלך 2012, ייכנסו לשוק גם שתי המתחרות שמקימות רשת משלהן: מירס וגולן-טלקום. בינתיים, שלוש חברות הסלולר הקיימות מתכוננות כבר חודשים לרגע הזה ולכולן תוכניות מגירה. פרטנר תציע תכניות פשוטות בעוד יומיים. השאר צפויות ללכת בעקבותיה.

כחלק מהתגובה לתכנית המוזלת של רמי לוי, צפויות גם סלקום ופלאפון להציע תוכניות מעודכנות ולאחר שבמשך שנים חיכה הצרכן הישראלי למהפכה בשוק הסלולר, נראה שסוף סוף, המהפכה באמת מעבר לפינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת