"שטראוס" מורידה מחירי מוצרים בשיעור של עד 10%

המחאה החברתית ממשיכה לתת את אותותיה: יצרנית המזון הודיעה כי מחירי 36 מוצרים ירדו דרך קבע. נוסף על כך, הוקפא שכר הבכירים. יוזם "מחאת הקוטג'" לא מרוצה: "צריך לזכור שבשנים האחרונות, 'שטראוס' ייקרה את המוצרים שלה בעשרות אחוזים"

חברת "שטראוס" תוזיל 36 מוצרים בשיעור של 5%-10% באופן קבוע - ובהם קקאו, קפה טורקי, שוקולד "פרה", עוגיות, ופלים וסלטים. במקביל, יוקפא שכר הבכירים בקבוצה ויוגדלו התגמולים שלהם ייזכו העובדים ברמות השכר הנמוכות.

מנכ"ל "שטראוס", ציון בלס, הסביר כי ההחלטה לנקוט את המהלך התקבלה אחרי שהוא ואנשיו "הבינו שלא מספיק לתת הוזלות לצרכנים, צריך גם להסתכל על 6,000 העובדים שלנו בישראל. בחנו את כל תכניות העבודה שלנו ואנו נערכים על מנת לבצע את ההתאמות הנדרשות אל מול המציאות הכלכלית החדשה".

מי שלא הביע שביעות רצון רבה מהמהל הוא יוזם "מחאת הקוטג'", יצחק אלרוב. "ההוזלה הזו לא מספיקה", הוא אמר לחדשות 2 באינטרנט והסביר: "צריך להוריד את המחירים בשיעור של בין 20%-30% ולא כפי שנעשה. צריך לזכור שבשנים האחרונות, 'שטראוס' ייקרה את המוצרים שלה בעשרות אחוזים".

לעומתו, בחר יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, אורי רשטיק, לברך על הצעד: "אנו שמחים שהמחאה החברתית, שבהובלתה לקחנו חלק בקיץ, הובילה את 'שטראוס' לנקוט צעדים פנים-ארגוניים של קליטת עובדי חברות כוח האדם ושיפור תנאי ההעסקה של העובדים".

עם זאת, הדגיש גם הוא כי "המהלך שביצעה 'שטראוס' הוא רק טיפה בים, דבר המוכיח כי יש עוד עשייה רבה לבצע לשם הורדת יוקר המחייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת