הלחץ הצרכני עובד: אסם מורידה מחירים

פרסום ראשון: לאחר שהסטודנטים קראו להחרים את החברה אחרי החגים, מודיעה היום "אסם" על הוזלה של 35 מוצרים ושינוי בתחליף החלב מטרנה. הלקוחות יקבלו קופונים של 5 ש"ח להנחה ברכישת מטרנה. ההוזלות: החל מ-1 בנובמבר. הצעד הבא - 'שטראוס-עלית'

הלחץ הצרכני עובד: אסם מורידה מחירים

אחרי "יוניליוור" והמחלבות, כעת מנסים גם בחברת "אסם" לחמוק מהאש הציבורית. החברה מודיעה היום על הוזלה של 35 מוצרי יסוד, כולל שינוי בתחליף החלב מטרנה, שמוביל את שוק תחליפי החלב. ההוזלה תהיה בשיעור שבין 5% ל-10% החל מ-1 בנובמבר.

בין המוצרים ניתן למצוא קטשופ, שקדי מרק, פסטה, מרק עוף, קמח, פתי בר, רוטב סויה ונוספים. מבין מוצרי חברות הבת יוזלו, בין היתר, מוצרי התירס של טבעול ואריזות 500 גרם של החומוס והטחינה של צבר.

בתחליף החלב מטרנה, תפעיל החברה את מודל ההנחות המקובל בארה"ב, שבמסגרתו יקבל כל קונה קופון של 5 ש"ח לרכישת מוצרי מטרנה. הקופון יצורף ל-11 ממוצריה הנפוצים ביותר של החברה באריזות 700 גרם ובהם הסדרה החלבית (שלושה שלבים), מטרנה למהדרין (שלושה שלבים) ומטרנה Extra Care (שלושה שלבים). בדרך זו ייהנה הצרכן מהנחה בפועל של 5 ש"ח לכל קופסא אותה הוא רוכש.

בשבועות האחרונים מובילי החרם הצרכני בראשות אגודת הסטודנטים בתל אביב קראו להחרים את אסם אחרי החג, אם לא תוזיל משמעותית שורה של מוצרים. איציק אלרוב מצידו, קרא להוזיל את תחליף החלב מטרנה, שמהווה מעין מוצר יסוד שעד כה לא הוזל על ידי היצרנית, אלא על ידי רשתות השיווק והפארם, שהורידו את מחירו ומכרו אותו במחירי הפסד בשבועות האחרונים.

באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב בירכו על הצעד של אסם, אך איימו - נחרים את "שטראוס עלית". יו"ר האגודה אורי רשטיק אמר כי "אנו מברכים על הישג נוסף לצרכן הישראלי אשר הושג היום. הישג זה מצטרף להורדות המחירים של חברות המזון האחרות דוגמת תלמה, טרה וחברות נוספות. אנו שמחים על כך שאסם האזינה לקולות הציבור. מאז תחילת המחאה הצרכנית הוזל סל הקניות של הצרכן הישראלי בצורה משמעותית וכבר ברור לחברות הגדולות שהורדת מחירים קבועה היא דרישה של הציבור כולו וכי עליהם להתייחס אליה ברצינות".

"במהלך השבוע הבא נכריז על צעדים כנגד קבוצת 'שטראוס-עלית' בעקבות חוסר התייחסותם אל דרישות הצרכנים להודיע על הוזלת מחירים קבועה", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת