בישראל משלמים פי 4 על אינטרנט

השרים משה כחלון, יובל שטייניץ ועוזי לנדאו הציגו הבוקר מה שהם מכנים "מהפכה בשוק האינטרנט". במסיבת עיתונאים הכריזו השרים על איתור משקיע למיזם "הסיבים האופטיים", שצפוי להוזיל משמעותית את עלויות הגלישה בישראל. לדברי שר התקשורת, עלויות השימוש באינטרנט בישראל גבוהות פי 4 ביחס לעולם. צפו

מהפכת הסיבים האופטיים בישראל תופסת תאוצה: השרים יובל שטייניץ, משה כחלון ומשה לנדאו הכריזו הבוקר על תחילת התהליך לאיתור משקיע למיזם העברת תשתית אינטרנט על גבי רשת החשמל בישראל, שתוביל למהפכת מחירים בשוק האינטרנט בישראל. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

לדברי השרים, המיזם צפוי להוזיל את עלויות השימוש ולהגביר את מהירות הגלישה באינטרנט במידה ניכרת. "בתשתיות אנחנו נמצאים מאחור, כי לא היה תמריץ להשקיע", אמר שר התקשורת משה כחלון במסיבת העיתונאים. "יש שתי חברות שמחזיקות בתשתיות וזה לא מספיק. ביחס לרווחים שלהן והצרכים הן לא משקיעות מספיק. המיזם הזה ייאלץ אותן להשקיע".

לדברי כחלון, מיזם הסיבים אופטיים ישנה את המצב הקיים שבו רוב התשתיות מורכבות מחוטי נחושת שנטמנו באדמה בתקופת הקמת המדינה. "מדובר בסיבים אופטיים מהשורה הראשונה בטכנולוגיה בעולם, שיודעים להעביר מהירויות אדירות כמעט בלי הגבלה", הסביר והוסיף "זה יהפוך ליעיל וזול, כך שאינטרנט מהיר יהיה זמין ונגיש לכל בית בישראל. ניפרד מהמושגים של מאות שקלים ונעבור לעשרות שקלים בחודש. נדע להוזיל וניצור תחרות אמיתית בשוק הטלוויזיה, שהוא יקר מאוד היום בישראל".

"העלויות של השימוש באינטרנט גבוהות בישראל פי ארבע ביחס לעולם", אמר שר התקשורת והבטיח שהמיזם יוזיל דרמתית את עלויות חבילות התקשורת. "התחרות היא נשמת אפה של הכלכלה. ראינו זאת בשוק הסלולר, ונראה זאת גם בשוק הנייח ובטלוויזיה".

בסיום מסיבת העיתונאים, שר האוצר יובל שטייניץ ביקש להבהיר שהמעבר משימוש בקווי נחושת לסיבים אופטיים, יפתח את התחרות במשק ויכניס שחקנים נוספים לשוק - דבר שיועיל בסופו של דבר לצרכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת