אחרי תנובה: אולטימטום בחרם נגד תלמה, שטראוס ואסם

מחאת הצרכנים עולה מדרגה: מובילי מחאת הקוטג' והסטודנטים שיגרו מכתב ל-3 יצרניות המזון ובו קריאה להוריד מיד את מחיר מוצריהן ב-30 אחוזים. יו"ר אגודת הסטודנטים בת"א: "תורידו מחירים עכשיו לפני שלא תהיה לכם ברירה"

אחרי תנובה - גם שטראוס, אסם ותלמה על הכוונת: מובילי "חרם הקוטג", בראשות איציק אלרוב ואגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, דורשים משלוש החברות להוריד מחירים לאלתר, ולא - יפתחו במחאה צרכנית נגד החברות.

צעד זה מגיע לאחר שתנובה הודיעה השבוע כי היא תוזיל את מחירי מוצרי החלב הבסיסיים, וזאת למרות שהן מובילי חרם הקוטג' והן אגודת הסטודנטים של ת"א הודיעו כי הם לא מסתפקים בצעדיה של החברה ודורשים ממנה להוריד מחירים לכלל מוצריה.

"חשוב לזכור שהחרם הזה יהיה בנוסף לחרם על תנובה", אמר הבוקר איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג'. "אנחנו כרגע מבקשים מאסם, שטראוס ותלמה להוזיל מוצרים באופן קבוע. אנו מבקשים מאסם להוזיל מוצרים ובמיוחד את מוצר הדגל שלה - מטרנה. לא ייתכן שמטרנה 700 גרם תימכר ב-45 שקל במקומות מסוימים ובמקומות אחרים תימכר ב-70 שקל".

"מצפים לתשובה עד אחרי סוכות"

"הדרישה היא שמחיר המטרנה יעמוד בכל הארץ על 45 שקל בחבילה הגדולה ואם לא - נקרא לציבור לא לקנות את מוצרי אסם", איים אלרוב והדגיש כי מובילי המחאה שלחו מכתבים לחברות בבקשה להוריד את המחירים באופן קבוע. "זאת, כדי שלא נצטרך להשתמש בכלי הזה של החרם", אמר אלרוב.

"אנחנו דורשים הוזלה של 30% על כל מוצרי המזון של שלוש החברות, והשוואת מחירי המטרנה בכל המקומות ל-45 שקלים", הבהיר יוזם מחאת הקוטג' והציב אולטימטום: "אנחנו מקווים שהן ישיבו לפנייתנו עד אחרי סוכות".

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, אורי רשטיק, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על האולטימטום ששוגר לשלוש החברות. "המחאה הצרכנית הביאה להישגים משמעותיים רבים, וכעת ברור לכולם כי לא ניתן עוד להתעלם מהקריאה של הציבור להוזיל את מחירי מוצרי המזון", אמר.

"הוכחנו כי ביכולתנו לפעול באורך רוח ובנחישות ובכוונתנו לנהוג באופן זה גם בהמשך המאבק. בתקופה זו של השנה, ימים של סליחות, ציבור הצרכנים מעניק לראשי החברות הגדולות הזדמנות לתקן את הטעויות שנעשו עד כה ולהוריד מחירים. מטרתו של המכתב הינה להעביר מסר ברור: תורידו מחירים עכשיו לפני שלא תהיה לכם ברירה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת