מתמקחים: כך תשיגו הנחה בטיסות לחו"ל

כתב שניה בסדרת הכתבות על התמקחות - "תעשה לי מחיר". הערב בדקנו כיצד המחאה החברתית נתנה ללקוחות יותר כוח להוריד מחירים של ביגוד, חופשות ואפילו כרטיסים לתיאטרון. כתבי חדשות 2 נשלחו להשיג הנחות משמעותיות - ולמרבה הפלא, הצליחו

עד כמה ניתן להוריד מחירים בעזרת התמקחות? מתברר שבעזרת כוח רצון, התמדה ופזילה לעבר המתחרים, ניתן להשיג הנחות משמעותיות ולחסוך לעיתים מאות שקלים.

גם בחופשה שלכם אתם יכולים לחסוך, החל מהביטוח, דרך חבילה סלולרית, ואפילו - אם תרצו - אפשר להוזיל את כרטיס הטיסה והשהות במלון. איך עושים את זה? כך למשל, בשיחה שניהלנו עם "איסתא", הציעה סוכנת המכירות חופשה ברודוס פאלאס, 5 כוכבים, חצי פנסיון למשך ארבע לילות - מחיר של 657 דולר לאדם.

בשלב הראשון, עם בקשה להנחה קטנה יורד המחיר ל-642 דולר. לאחר שהצגנו הצעה מחברה מתחרה ירד המחיר שוב, עד ל-637 דולר לאדם - הנחה של 20 דולרים.

ככל שהתחרות עולה ניתן להתמקח יותר

ככל שהתחרות גדולה יותר, כך יכולת המיקוח גדלה. למשל בעולם התיאטראות, עוד לא התחלנו להתמקח וכבר הורידו לנו את המחיר. ב"הבימה", תחילה קיבלנו מחיר של 1,199 שקלים ל-16 כרטיסים להצגות. לאחר מיקוח קל הצלחנו להשיג עוד 4 כרטיסים באותו המחיר, וכשהמשכנו ללחוץ קיבלנו לבסוף 22 כרטיסים - והכל באותו המחיר.

גם בחנויות קטנות של תיקים ובגדים הנחת העבודה היא ברורה - המחיר שכתוב הוא נקודת פתיחה למשא ומתן. בגד שעלה בהתחלה 799 שקלים, עלה לאחר שיחה עם המוכרת במקום 650 שקלים.  תיק שעלה 799 עלה לנו בסוף 680 שקלים, לאחר מיקוח.

וגם ברשתות ניתן להשיג הוזלה במחיר. במשביר לצרכן אמרו לנו בהתחלה "לא" לאחר שביקשנו הנחה. אחר כך אמרו לנו ללכת למנהל ובקופה קיבלנו 20 שקלים הנחה - 10% מהמחיר. מהניסיונות מתברר כי השיטה היא לא לוותר, כוח זה הרבה פעמים שווה לכסף. שלכם הצרכנים יש כוח אתם יכולים לחסוך - והרבה.

בהכנת הידיעה השתתפו יואב דקל, יעל אודם ועדי בלצ'ינסקי

כך תחסכו כסף ברכישת דירה ורכב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת