קיץ מחאתי - והרבה פחות צרכני

המחאה החברתית שסחפה את ישראל בחודשי הקיץ נתנה את אותותיה גם במגמת הצריכה שלנו. דוח של חברת נילסן שהגיע לידי "תכנית חיסכון" חושף כי בחודשיים האחרונים כמעט כל ענף צריכה ברשתות השיווק – היה במגמת ירידה. בלטו במיוחד מוצרי החלב

האם המחאה החברתית נותנת אותותיה, או שפשוט יש האטה בצריכה? בחודשיים האחרונים כמעט כל ענף צריכה ברשתות השיווק - היה במגמת ירידה.

ענפי המזון, המשקאות, הטיפוח לבית והמוצרים לבית, מציגים האטה משמעותית לעומת הצמיחה מתחילת השנה. כך עולה מדוח שהכינו בחברת נילסן תחת השם "כיצד המחאה החברתית השפיעה על שוק מוצרי הצריכה", ושהגיע לידי "תכנית חיסכון".

המכר הכמותי של המוצרים במהלך הקיץ האחרון הוא ברמה נמוכה הרבה יותר מבחודשי הקיץ בשנתיים האחרונות, למרות שבשבוע האחרון של אוגוסט חל שיפור במכירות, כנראה בשל מבצעי הרשתות.

ביולי-אוגוסט התחזקו רשתות השיווק הקטנות יותר והחנויות הפרטיות בכ-3%, על חשבון הסופרים הגדולים. בנוסף, חלה ירידה במכר הכספי בקטגוריות שונות ובעיקר של מוצרי חלב: קוטג' לדוגמא ירד ב-24% , מעדנים ויוגורטים ב-3%-12% וגבינות צהובות וחלב טרי ב- 2%.

המחאה החברתית השפיעה גם על שוק מוצרי התינוקות: המחירים ירדו - אבל המכר הכמותי עלה, אולי בשל כך. מחירי החיתולים ירדו בכ-7%, אבל המכר הכמותי על ב-1%. השינוי במחיר מגבונים לתינוק עומד על 4% כלפי מטה, בעוד השינוי במכר הכמותי עומד על 7%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת