החרם עובד? הסטודנטים מדווחים על מחסור במוצרי טרה ושטראוס

בהמשך לדיווחים מתחילת השבוע על ירידה משמעותית במכירות תנובה בעקבות חרם הסטודנטים, ערכו הפעילים משמרות מחאה במרכולים ברחבי הארץ וחילקו מנשרים הקוראים שלא לקנות מוצרי תנובה. "הפסיקו לחלוב את הציבור", כתבו הפעילים במנשרים, "אל תקנו תנובה - יש חלופות"

המנשר שחולק ברשתות השיווק (חדשות 2)

הסטודנטים ממשיכים לנסות ולשכנע את הציבור להמשיך ולהחרים את מוצרי תנובה. הבוקר, ערכו סטודנטים בכל רחבי הארץ משמרות מחאה וחילקו מנשרים המסבירים על פעולותיה של חברת תנובה, על העלאת המחירים חסרת הפרופורציות ולדבריהם ועל יוקר מוצרי החברה. "הפסיקו לחלוב את הציבור", כתבו הפעילים במנשרים, "אל תקנו תנובה - יש חלופות". בנוסף, שוחחו הפעילים עם הלקוחות וביקשו מהם להימנע ולרכוש את מוצרי תנובה.

עם סוף השבוע הראשון לחרם על החברה, מדווחים הסטודנטים על הצלחה גדולה - זאת בשל מחסור שהם גילו, לדבריהם, בחלב וגבינות מתוצרת טרה ושטראוס ברשתות שיווק מרכזיות ברחבי הארץ. הסטודנטים הגיעו היום לסניף רמי לוי ברמת גן, ונתקלו במחסור כבד בקרטוני חלב וגבינות של חברת טרה. בהמשך ניסו להיכנס גם לסניף שופרסל במתחם הסינמה סיטי - אך גורשו משם על ידי המאבטחים.

"תנובה זורה מלח בעינינו"

מנתונים שהגיעו לידי "גלובס" עולה כי מכירות תנובה ירדו בימים האחרונים ב-5% בממוצע, כאשר בתחילת השבוע עמדה הירידה על 7-8%. "אנחנו מעודדים מהתגובות החיוביות של הציבור לחרם על תנובה ומבקשים מכולם להתאזר בסבלנות", כך אמר אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א.

רשטיק הוסיף כי "המבצעים של תנובה אומנם מפתים, אך ברור לנו שהם רק תגובה לחרם ולכן, אם ברצוננו להביא להוזלה משמעותית שאינה זריית מלח בעיני הציבור - עלינו להמשיך בחרם עד שתנובה תענה לדרישתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת