צפו: כך נראית דירת 12 מ"ר בת"א

מחירי הדיור ממשיכים להרקיע שחקים: כמה תעלה לכם דירה בגודל 12 מ"ר בלבד במרכז תל אביב? 2,800 שקל, או אפילו 3,500 שקל אם היא תהיה מרוהטת. "אני אגיד את היתרונות", ניסה לשכנע הדייר היוצא, "לא צריך לנקות יותר מדי, וכשמדליקים מיזוג זה משפיע". בעל הדירה: "אין מה לעשות, זה הביזנס שלנו"

בתקופת הבחירות הבטיחו הפוליטיקאים לטפל במצוקת הדיור, אבל בינתיים המחירים ממשיכים להיות אסטרונומיים - ולא תמיד יש תמורה לאגרה הגבוהה. למשל, דירה אחת המוצעת להשכרה ברחוב דיזנגוף בתל אביב, תעלה לכם לא פחות מ-2,800 שקלים בחודש, כאשר גודלה הכולל הוא 12 מ"ר בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אגיד לך את היתרונות", אמר הדייר הנוכחי למצלמה הנסתרת של חדשות 2. "לא צריך לנקות יותר מדי. כשמדליקים מיזוג זה משפיע, כלומר... לא צריך לחכות הרבה הרבה זמן".

אם לא די בכך שהדירה הקטנה מוצעת להשכרה במחיר לא זול, הדייר המתגורר בדירה מבקש למכור את הריהוט - מיני מקרר, מיקרוגל, ארון, מזרן ובסיס מיטה - עבור הפינוי במחיר של 2,000 שקלים. זהו, למעשה, תנאי יסוד מצדו לכניסה לדירה.

בעל הדירה טען כי המחיר המוצע - 2,800 שקלים - עשוי עוד להשתנות, ולא לטובת השוכרים. "כשאני משכיר את הדירה כדירה מרוהטת, אני כבר מבקש 3,500", אמר הבעלים למצלמה הנסתרת.

"ברגע שהוא (הדייר היוצא) לא מכר את הציוד, אני צריך להתמודד איתו, אז זה כבר משתלם מבחינתי", הסביר בעל הבית. "יש לי כבר נכס מרוהט, אז אני חושב אחרת. אין מה לעשות, זה הביזנס שלנו".