חרם הסטודנטים פוגע במכירות תנובה: ירידה של 12%

מתחילת החרם ביום שני האחרון, נרשמה ירידה של 12% במכירות חברת תנובה. בתגובה יוצאת החברה במבצע שלישי בניסיון לעודד את הצרכנים לרכוש ממוצריה. הסטודנטים מצידם מנסים להרחיב את החרם הצרכני גם למוצרי חברות הבת של תנובה

מכירות תנובה ברשתות השיווק ממשיכות לרדת בעקבות החרם על מוצרי החברה. אתמול, בתום היום ראשון המלא לחרם, רשמו מכירות תנובה ירידה כספית וכמותית בשיעור של 7%-8%, בדומה לירידה במכירות שנרשמה שלשום. ב"גלובס" פורסם כי חלק מהרשתות דיווחו על ירידה גדולה יותר במכירות שהגיעה ל-12%.

ביממה האחרונה מנסים הסטודנטים לפרוס את החרם גם על מותגי הבת של תנובה כגון מעדנות וסנפרוסט. תנובה מצידה, ממשיכה באסטרטגיית המבצעים בניסיון לבלום את החרם, אך כרגע, המבצעים הללו בולמים את החרם באופן חלקי בלבד. נכון לשעה זו עדיין אין הידברות בין הסטודנטים לחברת תנובה.

אתמול הודיעה תנובה לרשתות השיווק על מבצע שלישי בתקופה האחרונה, והכריזה כי תמכור שני גביעי קוטג' או שני גביעי גבינה לבנה 250 גרם בעשרה שקלים. מבצע זה ניתן כמענה למבצע שעליו הכריזה שטראוס ומסגרתו היא מוכרת שתי אריזות גבינה סקי 250 גרם בעשרה שקל. בנוסף, הודיעה תנובה כי תוזיל את מחיר הגבינה הלבנה 750 גרם ל-15 שקלים. מבצעים אלה מתווספים למבצעים עליהם הכריזה החברה יום קודם לכן, ובמסגרתם היא מציעה את מוצרי פיראוס, יופלה והגבינה הצהובה - מוצר שני בחצי מחיר.

תנובה מתמודדת בימים אלה לא רק עם חרם הסטודנטים אלא גם עם המבצעים האגרסיביים של המתחרים, כמו גבינות גד שנמכרות בעשרה שקלים או המבצע האגרסיבי של שטראוס על המילקי במסגרתו היא מוכרת ארבעה מילקי בעשרה שקלים.

מתנובה נמסר בתגובה: "כפי שאמרנו, תנובה תמשיך ותציע מבצעים חדשים ומפתיעים לצרכנים שלנו. הצרכנים מגיבים מצוין למבצעים השונים ברשתות השיווק. נמשיך להיות בדיאלוג מתמיד עם צרכנינו ואנו מעריכים את הנאמנות שלהם אלינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת