הסטודנטים מתחילים חרם על תנובה

המחאה החברתית נמשכת: עשרות אלפי ישראלים צפויים להחרים מהבוקר את מוצריה של חברת תנובה, ובכך ייענו לקריאה של אגודות הסטודנטים מרחבי הארץ. הפעילים החברתיים דורשים הורדה של 20-30% במחירים של מוצרי החברה, שמצדה תפתח מהבוקר במבצעים

עשרות אלפי ישראלים יפתחו הערב בחרם על חברת "תנובה". בהמשך למחאת הקוטג' וכחלק מהמחאה על יוקר המחייה בישראל, יצאה אגודת הסטודנטים בקריאה שלא לקנות את מוצריה של החברה מכיוון שזו מעלה מחירים ללא שום הצדקה לכך. בעמוד הפייסבוק של החרם ישנם 10,000 חברים נכון לבוקר זה.

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, הודיעה על כוונתה לפעול בשטח ליישום החרם. בהודעה שהוציאה אגודת הסטודנטים נמסר כי סטודנטים יערכו פעולות מחאה בסופרמרקטים בחיפה, בקריית שמונה ובאשקלון. מחר יקיימו סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב משמרות מחאה במרכולים ברחבי העיר.

"אנו מעודדים מהתמיכה הרחבה של הציבור כפי שהיא מתבטאת בדף הפייסבוק של החרם", אמר הבוקר רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים. "אני קורא לכל הציבור להצטרף לחרם ולא לקנות מוצרי חלב של תנובה. אנו מאמינים שהחרם יביא לפיתרון בעיית הקרטליזציה במשק וקוראים לזהבית כהן להידבר איתנו". 

כהן: המחאה מוצדקת 

אתמול הפגינו עשרות סטודנטים מול ביתה של זהבית כהן, יו"ר תנובה. הסטודנטים ופעילי מחאת הקוטג' הציגו מסמך דרישות רחב ומפורט, בו דרשו שתנובה תוזיל ב-30% את מוצריה הקפואים, וב-20% את מחיר מוצרי החלב הבסיסי. כהן מצדה, יצאה אל המפינים ואמרה כי המחאה מוצדקת, אך הוסיפה כי חברת תנובה מעסיקה מאות עובדים ומפרנסת מאות משפחות. כן אמרה כהן כי בכוונת החברה לצאת במבצעים להוזלת המחירים.

במקרה או שלא, תצא הבוקר תנובה במגוון מבצעים אטרקטיביים ללקוחותיה: תמכור חלק ממוצרי הגבינות, היוגורטים והמעדנים לילדים בחצי מחיר, וכמו כן תגדיל את אריזות מוצרי החלב ב-20%. "המחאה אמיתית ואני גאה להיות ישראלית, חייבים חשיבה ופתרון מערכתי. הבעיה אמיתית, ואנחנו עושים ככל שביכולתנו על מנת לפתור את הבעיה", אמרה אתמול זהבית כהן למפגינים.